Hlavní navigace

Sdružení platičů tržního nájemného se chystá na obranu

V minulých dnech média informovala o hrozbě, kdy stát bude muset zaplatit majitelům domů s regulovaným nájemným několik miliard korun. Právě na základě této stále reálnější hrozby bylo založeno Sdružení platičů tržního nájemného (SPTN), které bude v případě miliardových státních výdajů majitelům domů požadovat odškodnění i pro své členy, kteří v průběhu této regulace platili několikanásobek regulovaného nájemného. Výše tržního nájemného je stále neúměrně vyšší právě z důvodu trvající regulace nájmu.

Sdílet

V případě, že stát prohraje spor s majiteli domů s regulovaným nájmem ve Štrasburku, nebo dojde k mimosoudnímu finančnímu vyrovnání, zaplatí tento státní výdaj každý daňový poplatník, vč. lidí bydlících za tržní nájemné, kteří na regulaci v oblasti bydlení doplatí podruhé.

Sdružení platičů tržního nájemného bude požadovat:
 – finanční kompenzaci pro obyvatele, kteří řádně platí tzv. tržní nájemné ve výši rozdílu mezi regulovaným a tzv. tržním nájemným, který každý „tržní“ nájemník doloží,
 – provedení okamžité deregulace nájemného, nikoliv jen zvýšení regulovaných cen jak je nyní navrženo.

Tyto nároky budou při prohře českého státu (nebo jiném např. mimosoudním vyrovnání) vzneseny právní cestou. Nedivíme se požadavkům majitelů domů, ale odmítáme být na konci bytového řetězce nakonec potrestáni jen my.

Důsledkem stávajícího stavu by bylo, že lidé žijící v tržním nájemném zaplatí nájemníkům žijícím v bytech s regulovaným nájemným rozdíl částky mezi zaplaceným regulovaným nájemným a státním doplatkem do tržního nájmu za celé období regulace.

Sdružení platičů tržního nájemného toto považuje za naprosto absurdní. Mladí lidé, kteří se po listopadu 1989 osamostatnili a chtějí žít ve své domácnosti, by tak byli potrestáni dvakrát.

za Sdružení platičů tržního nájemného
Petr Kolář

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).