Hlavní navigace

Růst operativního leasingu ČSOB Leasing o 260 procent

Praha, 24. 4. 2006 – Obrat společnost ČSOB Leasing, a.s., v oblasti operativního leasingu v loňském roce meziročně vzrostl o téměř 260 procent. ČSOB Leasing se tak dle statistiky České leasingové a finanční asociace posunul v roce 2005 v žebříčku společností poskytujících operativní leasing z dvanáctého na sedmé místo.

Sdílet

V ČR začal nástup operativního leasingu a full service leasingu již v roce 1996. Do roku 2003 se však výrazněji neprosadil – jeho podíl na trhu nepřesahoval 5 procent. Od roku 2004 však zaznamenává operativní leasing výrazný růst, v roce 2004 činil jeho podíl na veškerém leasingu již 8 procent, v loňském 2005 roce dosáhl dokonce 12procentního podílu na celkovém leasingovém trhu.

ČSOB Leasing nabízí financování formou operativního leasingu, full service leasingu či fleet managementu nejen pro dopravní prostředky, ale i pro stroje a zařízení. K masivnímu rozvoji operativního leasingu došlo v roce 2004, kdy se operativní leasing začal nabízet i prostřednictvím 14 poboček ČSOB Leasing. Kvalita služeb ČSOB Leasing je certifikována dle ISO 9001:2000 také pro produkt full service leasing.

„Nabídka naší společnosti proniká napříč leasingovým trhem, operativním leasingem financujeme osobní, užitková i nákladní vozidla, stroje či IT technologie,“ řekla manažerka týmu full service leasing společnosti ČSOB Leasing Martina Ondrejčáková. „Našimi zákazníky jsou společnosti provozující autopark čítající od jednoho až po stovky firemních vozů, ale i například flotily vysokozdvižných vozíků,“ doplnila Martina Ondrejčáková.

Operativní leasing je pronájem, po jehož skončení se předmět leasingu vrací leasingové společnosti. V rámci full service leasingu jsou zákazníkovi poskytnuty také doprovodné volitelné služby, které zahrnují autoservis, komplexní pojištění (povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění sedadel, zavazadel), pojištění právní ochrany, pojištění tržní hodnoty, asistenční službu, silniční daň, poplatky za rádio či poskytnutí náhradního vozidla. Předmětem fleet managementu je převzetí péče (outsourcing) o provoz firemních automobilů, nebo třeba jen zajištění administrativy spojené s jejich provozem bez nutnosti financování automobilů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).