Hlavní navigace

Růst cen akcií pokračuje

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 15.11. do 19.11. 2004

Sdílet

Růst cen akcií se nezastavil ani v tomto týdnu a index PK 30, mapující cenový vývoj třiceti významných akcií na trhu RM-SYSTÉM, uzavřel na nové historické hodnotě 1393,1 bod. Dosažení historického maxima znamená týdenní zhodnocení o 3,6 %. Tahounem růstu jsou především akcie ČEZ, které dokázaly v tomto týdnu posílit o 6,9 % a uzavřít týdenní obchodování na ceně 320,30 Kč. Roční výkonnost těchto akcií je aktuálně na přibližně 130 % míře zhodnocení, když před rokem bylo možné tyto akcie nakoupit za cenu 140 Kč.

Z dalších akcií si velmi polepšily akcie Českomoravských dolů, páteční cena 360 Kč vyjadřuje 10,7 % týdenní nárůst a více než devadesátiprocentní roční zhodnocení. Rostoucí trend nabraly také akcie OKD, jejichž cena posílila o 7,9 % na cenu 460,80 Kč.

V myšlenkách investorů se stále intenzivněji zobrazují možné varianty privatizace akcií Českého Telecomu. Asi nikdo s přesnou určitostí nezná vývoj ceny těchto akcií po oznámení finálního řešení privatizace Českého Telecomu. Co prozatím víme přesně jsou fakta, že rozhodnutí vlády o způsobu privatizace bylo odloženo na příští týden a pro členy vlády byl uspořádán seminář na téma možnosti privatizace prostřednictvím kapitálového trhu. Cena Telecomu v týdnu posílila o 4,4 % a její aktuální hodnota je 340,90 Kč.

Nedařilo se pro změnu akciím SSŽ, jejichž v poslední době velmi volatilní cena klesla v průběhu tohoto týdne o 4,9 % a cenné papíry uzavřely týden na ceně 2 300 Kč.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).