Hlavní navigace

Rozhodci plně zamítli žalobu General factoring na ČSOB

[Tisková zpráva] Rozhodčí tribunál zamítl v plném rozsahu žalobu General factoring, která požadovala po ČSOB 40 miliard korun v souvislosti s převzetím IPB. Vyplývá to z rozhodčího nálezu, který byl dnes doručen ČSOB. Rozhodčí nález je konečný a závazný.

Sdílet

Žalobu podala v roce 2002 IP banka, a.s. (dřívější název Investiční a Poštovní banka, a.s.) a domáhala se v ní 40 miliard Kč jakožto tvrzené hodnoty podniku IPB, který byl Smlouvou o prodeji podniku dne 19. června 2000 převeden ČSOB. IP banka také zpochybňovala samotnou Smlouvu o prodeji podniku. Poté, co byl na majetek IP banky prohlášen konkurs, prodala správkyně konkursní podstaty tuto údajnou pohledávku za ČSOB v prosinci 2004 ve veřejné dražbě. Nabyvatelem se stala společnost General factoring, a.s. ze Slovenska, která ji vydražila za 104 milionů Kč. Nynější rozhodnutí všechny výše zmíněné nároky zamítlo.

ČSOB vždy tvrdila, že nároky uplatňované společností General factoring, a.s. jsou zcela nedůvodné. Arbitrážní nález mimo jiné potvrzuje, že IPB měla v okamžiku převzetí ze strany ČSOB vysoce zápornou hodnotu, že smlouva o prodeji podniku je platnou smlouvou, která netrpí žádnými nedostatky a že tvrzení žalobce o způsobené škodě je zcela neopodstatněné.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).