Hlavní navigace

RM-SYSTÉM – událostí posledních měsíců

Hlavní událostí třetího čtvrtletí letošního roku bylo spuštění Volného trhu RM-S a s tím spojený návrat vybraných emisí na český kapitálový trh.

Sdílet

Celkově se na Volném trhu realizovaly obchody v celkovém objemu 120 mil. Kč a v nejbližší době se připravuje přijetí několika dalších emisí akcií.

Index PK 30 láme v posledních dnech jeden historický rekord za druhým a v průběhu úterního obchodování dne 27.9.2005 bylo dosaženo historicky maximální hodnoty 2 382 body.

Od počátku října je očekávaná změna struktury ceníku služeb. Stávající cena za administraci zůstatku na peněžním Jumbo účtu se mění ze čtvrtletních 100 Kč na částku 45 Kč měsíčně. Cena za tuto službu je nadále pouze do výše kladného zůstatku a netýká se zákazníků s nulovým stavem na peněžním Jumbo účtu.

Platební příkazy z Jumbo účtu na jiný peněžní účet dle zadání zákazníka jsou nadále zdarma a jako novinka je zaváděna bonifikace finančních prostředků na Jumbo účtu, a to výši 0,5 % p.a. Ve srovnání se spořícími účty v bankách je možné na Jumbo účtu získat garantované zhodnocení 0,5 % a to bez jakékoliv výpovědní lhůty.

Mezi nejnáročnější události patřilo na RM-SYSTÉMu organizování nabídky převzetí akcií Českého Telecomu ze strany majoritního vlastníka, španělské společnosti Telefonica. Nabídka převzetí byla 29.9.2005 úspěšně završena vypořádáním několika tisíc obchodů, realizovaných především ze strany drobných akcionářů.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).