Hlavní navigace

Reuters o skupině Pioneer Investments

Agentura Reuters cituje názory Andrew Arbuthnotta, portfolio manažera Pioneer Funds – Top European Players (5,2 miliard USD), které se týkají koncentrovaného portfolia v akciových strategiích.

Sdílet

Andrew Arbuthnott se domnívá, že koncentrovaná portfolia (omezený počet vybraných titulů) může přinášet specifický nadvýnos. Přispívá k tomu skutečnost, že koncentrované portfolio maximalizuje efektivnost analytické a výzkumné činnosti zabývající se tituly v portfoliu a příslušnými trhy.

Fond, který Arbuthnott řídí, se vyznačuje takovýmto portfoliem. Od začátku roku dosáhl zhodnocení 16,2 % a překonal MSCI Europe benchmarkový index o 2,6 %. Kumulativní zhodnocení za tři roky dosáhlo 40 % a překonalo zmíněný benchmark o 12,9 %.

Podle Arbuthnotta může krátkodobá volatilita trhů sice ovlivnit výkonnost koncentrovaného portfolia, ale s dvaadvaceti analytiky a tisícem informativních schůzek s emitenty za rok je, podle něho, možné tato rizika omezit.

Arbuthnott rovněž prohlásil, že makro scéna vyvolává smíšené pocity, a to zvláště vysoké ceny ropy. Podle něho to v příštím roce ovlivní evropské akciové trhy. Pokud jde o výsledek německých voleb a jejich dopad na reformy, pak je Arbuthnott spokojen s tím, že drží německé akcie. Vyjádřil též přesvědčení, že společnosti, jejichž akcie drží, byly nuceny samy provést příslušné reformní kroky.

Reuters dále informuje, že skupina Pioneer Investments uvažuje o joint venture operaci s čínským partnerem. Tento krok by byl součástí strategie posilující pozici skupiny na trzích střední, východní Evropy a na Dálném východě, dodává Reuters.

Dana Řezníková
Crest Communication­s a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).