Hlavní navigace

Rejstříkový soud zapsal převod jmění společnosti České radiokomunikace

(Praha, 17. srpna 2005) – Městský soud v Praze rozhodl o zápisu převodu jmění společnosti České radiokomunikace, a.s., (ČRa) na JTR Management, a. s., (JTR) do obchodního rejstříku. Společnost ČRa tedy byla vymazána z obchodního rejstříku a jejím univerzálním právním nástupcem se stala společnost JTR. Výmazem byl završen proces převodu jmění na hlavního akcionáře tak, jak je upraven ustanoveními § 220p a dalšími obchodního zákoníku.

Sdílet

Menšinovým akcionářům ČRa bude prostřednictvím společnosti HVB Bank Czech Republic vyplaceno v souladu se zákonem protiplnění ve výši Kč 450,–- za jednu akcii.

Na obchodní vztahy ČRa nebude mít proces převodu jmění žádný vliv. JTR plynule navázalo na podnikatelskou činnost ČRa, kterou má zájem vykonávat ve stejném rozsahu. Rovněž složením představenstva a dozorčí rady JTR navázalo na složení orgánů ČRa před jejím zánikem. JTR je také držitelem obchodních známek České radiokomunikace a Bluetone, pod kterými bude nabízet své služby a produkty. Naši zákazníci si tak celého procesu nemusí ani všimnout. Ceny služeb, lidé, s nimiž jsou zvyklí jednat, vedení firmy, ani značka, které důvěřují, se nezmění, zopakoval dnes ing. Miroslav Čuřín, předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti ČRa.

JTR se stala majoritním akcionářem ČRa počátkem roku 2005, když odkoupila většinový balík akcií ČRa od své mateřské společnosti Bivideon B.V. Následně informovala orgány ČRa o svém rozhodnutí zahájit proces převodu jmění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).