Hlavní navigace

Ředitelem pro transformaci skupiny Unipetrol je Petr Sosík

Skupina Unipetrol má začátku července nového ředitele pro transformaci. Je jím Petr Sosík, který do společnosti nastoupil v první polovině roku 2006 a působil zde nejdříve jako manažer zvláštních projektů, později jako ředitel controllingu a od listopadu 2006 byl finančním ředitelem skupiny Unipetrol.

Sdílet

Petr Sosík má velké zkušenosti s finančním řízením firmy a restrukturalizací. Do Unipetrolu přišel ze společnosti Aral ČR, která je součástí skupiny British Petroleum Group (BP). V Aralu pracoval 5 let a byl zde zodpovědný za plánování a strategický rozvoj firmy. V roce 2004 se podílel na projektu optimalizace evropského downstreamu pro BP. V letech 1998 – 2001 pracoval pro mezinárodní firmu Coty ČR na pozici finančního koordinátora pro Slovensko. Své první profesní zkušenosti nasbíral ve státní správě.

„Je pro mě velkou výzvou vést projekt transformace skupiny, protože jde o jeden z nejdůležitějších úkolů, který musí skupina Unipetrol dobře zvládnout, aby se stala pružnou, transparentní a moderní společností.“ uvedl Petr Sosík.

Petr Sosík studoval ekonomii, zahraniční obchod a evropské právo na Institute of Technology a Regional Technical College v Irsku, kde získal bakalářský diplom. V současné době studuje MBA na Knightsbridge University ve Velké Británii. Je ženatý a má dceru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).