Hlavní navigace

Raiffeisenbank připravila výhodný MIKROPROGRAM pro firmy a podnikatele

Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) nabízí nový typ programu vycházejícího vstříc potřebám malých a středních firem a podnikatelů (MSP) – MIKROPROGRAM. Ten řeší jak provozní, tak i investiční potřeby klientů z řad MSP. Skládá se z Mikroúvěru, který byl připraven ve spolupráci s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj pro řešení investičních potřeb MSP, dále pak z provozního financování předložených faktur vůči odběratelům a kontokorentního úvěru řešícího krátkodobé překlenutí nedostatku hotovosti na účtu podniku. Hlavním motivem tohoto programu je snížení administrativy, rychlost a profesionalita při jednání o poskytnutí úvěru.

Sdílet

MIKROPROGRAM je soubor produktů, které pomohou profinancovat dlouhou splatnost pohledávek vůči odběratelům, překlenout přechodný nedostatek peněz na účtu, ale i pokrýt investiční potřeby. Získání MIKROPROGRAMu je pro klienta snadné a časově nenáročné. Po předložení pouze tři základních dokumentů – vyplněné žádosti o úvěr, daňových přiznání za poslední dva roky a aktuálních finančních výkazů, trvá předběžné posouzení žádosti jen pět dní. Po jejím schválení a podpisu smlouvy může klient po dodání dalších podkladů čerpat finanční prostředky v rámci MIKROÚVĚRu, požádat o provozní financování nebo kontokorent. Výše MIKROÚVĚRu se pohybuje v rozmezí od 100 tisíc do 800 tisíc korun. Splátky si lze rozložit v čase až na čtyři roky. Pro ty, kteří uvažují o úvěru na více než jeden rok, má RBCZ připravenu další výhodu v podobě „splátkových prázdnin“, díky nimž je možné si termín první splátky úvěru odložit až o tři měsíce. Provozního financování předložených faktur vůči odběrateli lze využít pro objem prostředků od 250 tisíc do 1 milionu korun se splatností až jeden rok. Pokud klient bude potřebovat pomoci překlenout přechodný nedostatek peněz, pak právě pro něj je připraven třetí produkt v rámci tohoto programu – kontokorent. Ten nabízí RBCZ do výše 500 tisíc korun se splatností 12 měsíců.

MIKROPROGRAM je dalším produktem RBCZ zaměřeným právě na skupinu malých a středních podnikatelů a firem. Díky své více než stoleté tradici poskytování bankovních služeb a výraznému zaměření právě na tuto podnikatelskou skupinu se podařilo připravit zajímavý a velice výhodný program. Navíc v rámci poboček Raiffeisenbank vznikla Business Centra, která se specializují na úvěrové produkty pro malé a střední podnikatela a firmy, neboť v rozvoji tohoto druhu podnikání RBCZ vidí jeden ze základních stavebních kamenů dobře prosperujícího národního hospodářství.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).