Hlavní navigace

RAIFFEISENBANK NAVYŠUJE KAPITÁL O 1,114 MILIARDY KORUN

Dnešní mimořádná valná hromada Raiffeisenbank a.s. rozhodla o navýšení základního kapitálu banky o 1,114 miliardy korun. Z dosavadních 2,5 miliardy Kč tak základní kapitál banky vzroste na 3,614 miliardy. „Navýšení kapitálu umožní bance pokračovat v dynamické úvěrové expanzi,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Lubor Žalman.

Sdílet

Na navýšení kapitálu se podílejí všichni akcionáři podle svých dosavadních podílů, akcionářská struktura se tedy nemění. Majoritním vlastníkem tak zůstává Raiffeisen International Bank-Holding AG s 51 % podílem. Dalšími akcionáři jsou RB Prag Beteiligungs GmbH s 25 % a Raiffeisenlan­desbank Niederösterreich – Wien AG s 24 %.

Valná hromada rovněž schválila rozšíření představenstva banky, které by mělo mít sedm členů místo dosavadních šesti. Představenstvo opouští Pierre Brisse, naopak do představenstva budou jmenováni Martin Kolouch a Alexandr Borecký, dosavadní členové představenstva eBanky. Rozšíření představenstva o nové členy ještě podléhá souhlasu České národní banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).