Hlavní navigace

RAIFFEISENBANK NABÍZÍ NOVÉ INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY

Raiffeisenbank a.s. od dnešního dne uvádí na pražskou burzu dalších pět emisí investičních certifikátů. Nové produkty umožní investovat na pražské burze nejen do akcií, ale i do komodit.

Sdílet

Raiffeisenbank dnes uvádí na pražskou burzu další investiční certifikáty, jejichž emitentem je Raiffeisen Centrobank AG (RCB). „Kromě certifikátů na akciové indexy nově nabízíme i certifikáty zaměřené na komodity,“ uvedl vedoucí kapitálových trhů Raiffeisenbank Richard Skácel. Podkladovými aktivy těchto komoditních certifikátů jsou lehká ropa Brent a zlato.

Nově začíná rovněž obchodování s certifikátem na index DJ Euro Stoxx 50, skládajícím se z největších západoevropských akcií, certifikátem na nejlikvidnější ruské akcie RDX a také s Turbo Short CTX certifikátem na pokles českého kapitálového trhu s pákovým efektem. „Podobné produkty na pražské burze doposud chyběly a my věříme, že mohou být pro investory zajímavé. Short certifikát a komodity navíc mohou být alternativou proti poklesu kapitálových trhů,“ dodal Richard Skácel.

Již v říjnu banka na burzu ve spolupráci s RCB jako vůbec první uvedla dva certifikáty – index CTX tvoří osm nejobchodovanějších titulů pražské burzy, index CECEext tvoří 45 akcií obchodovaných na nejvýznamnějších burzách ve střední a východní Evropě. Raiffeisen Centrobank je jednou z nejvýznamnějších rakouských investičních bank, na trhu nabízí více než 1600 produktů.

Investiční certifikáty jsou určeny pro soukromé i firemní klienty, kterým umožňují nákup určitého portfolia akcií či komodit. Investor tak v případě nákupu indexového certifikátu získá všechny hlavní tituly obchodované na dané burze či regionu, případně jednoduše za české koruny nakoupí komodity na pražské burze. Výrazně tak omezuje riziko způsobené případným poklesem jednoho titulu či trhu. Investor navíc např. oproti fondům ušetří vstupní poplatky a díky obchodování v českých korunách se nemusí ani obávat kurzových rizik.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).