Hlavní navigace

Raiffeisenbank nabízí investice do prémiového dluhopisu s garantovaným výnosem

Zájemci o investice mají u Raiffeisenbank novou možnost, jak zhodnotit své úspory. Prémiový dluhopis Garantinvest zaručuje minimální garantovaný výnos a 100% jistotu vyplacení vložené částky při splatnosti. Klienti za investice neplatí žádné poplatky.

Sdílet

Raiffeisenbank a.s. na 1. května připravila emisi strukturovaného dluhopisu v celkové hodnotě 100 milionů korun. Investice do cenného papíru je určena především pro drobné investory. „Strukturovaný dluhopis je zajímavou alternativou pro drobné klienty, kteří chtějí investovat své úspory do cenných papírů a zároveň chtějí mít zajištěný výnos z této investice,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Petra Chaloupková.

Délka investice do tohoto cenného papíru je stanovena na 3 roky, minimální výše investice činí 10 tisíc korun. Banka zaručuje v prvním roce zhodnocení o 2,5 procenta, ve zbývajících dvou letech se výnosnost cenného papíru bude pohybovat mezi 0,5 až 4,0 procenty v závislosti na vývoji tržního prostředí.

Maximální možný výnos závisí na udržení směnného kurzu koruny oproti euru v dohodnutém pásmu. „Kromě zaručeného výnosu je další výhodou tohoto typu investice i fakt, že za nákup ani prodej strukturovaného dluhopisu se neplatí žádné poplatky,“ dodala Petra Chaloupková.

Emise strukturovaného dluhopisu dále rozšiřuje investiční možnosti pro drobné klienty. Kromě zhodnocení úspor na spořících účtech či termínovaných vkladech Raiffeisenbank nabízí rovněž investice do hypotečních zástavních listů či podílových fondů v rámci individuálního nebo zajištěného portfolia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).