Hlavní navigace

Raiffeisen International získává eBanku

Raiffeisen International Bank-Holding AG získá 100% podíl v eBance. Úspěšné dokončení transakce ještě podléhá schválení České národní banky a dalších zodpovědných úřadů v České republice i Rakousku.

Sdílet

Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána v Praze dnes večer. Kupní cena banky s kapitálem ve výši 1,18 miliardy korun byla stanovena na 130 milionů eur. Touto akvizicí zvýší skupina Raiffeisen v České republice počet klientů o více než 70 procent na téměř 300 tisíc zákazníků. eBanka ke konci prvního čtvrtletí obsluhovala zhruba 117 tisíc klientů z řad soukromých osob a malých a středních firem.

„eBanka perfektně strategicky pasuje k naší Raiffeisenbank,“ uvedl generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic. „Klientská základna eBanky a jejích 37 poboček přináší našemu retailovému bankovnictví v České republice silný impuls,“ dodal Stepic.

„Raiffeisenbank i eBanka se úspěšně zabydlely na českém retailovém trhu, tato transakce nám umožní vzít to nejlepší z obou bank a nabídnout to klientům jedné i druhé banky,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Lubor Žalman.

eBanka je plně zaměřena na retailové klienty a na českém trhu funguje od roku 1998. Její akcie drží Česká pojišťovna, člen významné finanční skupiny PPF Group. Celková aktiva eBanky dosáhla na konci března 17 miliard korun, banka zaměstnávala přibližně 900 pracovníků. Celková aktiva Raiffeisenbank ke stejnému datu dosáhla 78 miliard korun, banka měla ke konci března 50 poboček a zaměstnávala 1149 lidí. Spojením obou peněžních ústavů vznikne 6. největší banka na trhu s podílem 3,2 % ke konci roku 2005.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).