Hlavní navigace

Projekt Bezpečně online má úspěch

[Tisková zpráva] Stačilo několik týdnů a projekt Bezpečně-online, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu, vzbudil velký zájem škol, dětí a rodičů. Od startu vzdělávacího webu www.bezpecne-online.cz, který radí, jak bezpečně používat internet, navštívilo stránky více než 20 tisíc unikátních návštěvníků. Do vědomostní soutěže o hodnotné ceny se navíc během měsíce zapojila téměř desetina všech českých základních škol.

Doba čtení: 1 minuta

„Je dobře, že si především mladí našli na tyto stránky cestu. Děti tak mohou předejít různým nástrahám internetu a také se ho naučí efektivně využívat. Dozví se důležité informace o závislosti na internetu, obraně proti kyberšikaně, nebo třeba zásadách online nakupování,“ přiblížil obsah stránek Martin Kovář, ombudsman Poštovní spořitelny.

Projekt běží šest týdnů a za tu dobu jeho stránky navštívilo přes 20 tisíc unikátních návštěvníků. „Navíc ve školách surfují děti po internetu z jedné IP adresy, jinak by číslo bylo ještě mnohem vyšší,“ připomněl Pavel Vichtera, koordinátor Národního centra bezpečnějšího internetu. Do vědomostní soutěže PaySec Cup o zájezd do Tropical Islands se zatím zapojilo celkem 359 škol, což je téměř desetina základních škol v ČR. O hodnotné ceny tak bojuje přes sedm tisíc žáků ze 664 tříd.

Poštovní spořitelna spustila vzdělávací web Bezpečně-online pro děti, rodiče a učitele. Cílem projektu je šířit povědomí o bezpečnějším používání internetu mezi mládeží. Na webu jsou k dispozici také informace o bezpečném používání finančních online služeb či aktivní ochraně soukromých informací. Stránky také poskytují učitelům základní metodickou podporu pří výuce, rodičům zase pomáhají zorientovat se v online světě dětí a v nových technologiích. Aktuálně učitelé na stránkách najdou výukový materiál o kyberšikaně.