Hlavní navigace

Program Potenciál je prodloužený do konce roku

O měsíc déle, tedy do 31. prosince 2007, mohou podnikatelé posílat agentuře CzechInvest své registrační žádosti do evropského programu Potenciál. Ministerstvo průmyslu a obchodu nejen prodloužilo příjem žádostí, ale také zvýšilo hranici podpory (alokaci) o 300 miliónů korun na 900 miliónů.

Sdílet

„Podnikatelé mohou pomocí programu Potenciál rozšiřovat své výzkumné a vývojové kapacity. Tento druh investic je nyní prioritní, proto došlo k prodloužení a finančnímu posílení právě tohoto programu,“ uvedla Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest.

Jednou ze základních podmínek pro podání projektu je minimální investice do dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku ve výši 5 milionů Kč. Plné žádosti mohou podnikatelé zasílat do konce ledna 2008. V první polovině příštího roku se předpokládá vyhlášení 2. výzvy, která by se nově měla týkat i velkých podniků. Potenciál patří do Operačního programu Podnikání a inovace.

„Potenciál by měl také přispět ke zlepšení spolupráce podnikatelů s výzkumnými a vývojovými organizacemi. Cílem programu je vytvoření kvalifikovaných pracovních míst a zlepšení podmínek pro zapojení podniků do národních i evropských programů výzkumu a vývoje,“ dodává Rudyšarová.

Podporu je možné získat na investice do zřízení nebo rozšíření vývojového centra zaměřeného na výzkum a vývoj výrobků nebo technologií. Centrum by mělo přispívat k zavádění technologicky nových nebo inovovaných produktů, produkčních řad, výrobních procesů a technologií. Musí však existovat reálný předpoklad, že výsledky práce centra budou skutečně použity ve výrobě. Malé a střední podniky mohou dotaci použít i na úhradu vybraných provozních nákladů centra jako jsou mzdy, pojistné a cestovné výzkumných a vývojových pracovníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).