Hlavní navigace

Profireal Group mění strukturu, stane se evropskou společností

Skupina Profireal Group, jeden z významných poskytovatelů půjček a úvěrů v České republice, Slovensku, Polsku a Bulharsku, připravuje změnu majetkové struktury. Profireal Group plánuje do konce roku 2007 vytvořit standardní holdingovou strukturu, přičemž holdingovou společností se stane Profireal Group SE (právní forma společnosti dle předpisů Evropské unie) se sídlem v Holandsku. Ta se stane stoprocentním vlastníkem jednotlivých společností působících v příslušných zemích, včetně samotné Profireal a. s., která je doposud vlastníkem jednotlivých společností.

Sdílet

Cílem změn je dosažení přehlednější majetkové struktury, která Profirealu přinese lepší pozici při jednání s finančními partnery. „Oddělení holdingových aktivit od samotného poskytování půjček a úvěrů v České republice je klíčovým důvodem těchto změn,“ uvedl generální ředitel Profireal Group David Chour.

Změna struktury a sídla společnosti má další cíl. Tím je příprava skupiny na veřejnou emisi akcií – IPO, která je ve střednědobém horizontu strategickým cílem pro akcionáře i samotnou společnost „IPO znamená pro skupinu možnost získání dalších finančních prostředků pro rozvoj našich aktivit do dalších zemí,“ doplnil David Chour.

Po Slovensku, Polsku a Bulharsku Profireal Group do konce letošního roku vstoupí také na rumunský trh, kde by měl první úvěry poskytnout ještě v prosinci. Pro příští rok připravuje vstup na ruský trh a v hledáčku Profireal Group jsou i Maďarsko a Ukrajina.

Finanční skupina Profireal Group je rozdělena na divizi PROFIREAL zabývající se poskytováním úvěrů a půjček jak pro soukromé osoby, tak podnikatele a divizi PROFIDEBT zabývající se obchodem s retailovými pohledávkami. Posledních pět let významně expanduje. Po otevření své pobočky na Slovensku v roce 2001 následovalo v roce 2004 zahájení prodeje úvěrů v Polsku a na konci roku 2006 poskytl Profireal první úvěr také v Bulharsku. Divize Profidebt působí v České republice a na Slovensku.

V roce 2006 poskytla divize PROFIREAL půjčky a úvěry v nominální hodnotě téměř 3 miliardy korun. Objem zobchodovaných pohledávek divizí PROFIDEBT pak ve stejném roce dosáhl částky 1,1 miliardy korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).