Hlavní navigace

Pro mnoho lidí je stavební spoření již dnes důležitým nástrojem zabezpečení na stáří

[Tisková zpráva] Již dnes využívají lidé stavební spoření ve velké míře jako spoření na stáří. Potvrzují to sami klienti v komunikaci s finančními poradci Českomoravské stavební spořitelny a obdobně to dokládají závěry výzkumu Zajištění na stáří, který v tomto roce realizovala agentura AVVM. Za nejvýhodnější nástroj zabezpečení na stáří pokládá stavební spoření 58 % jeho účastníků.

Sdílet

Na prvním místě mezi produkty a nástroji pro zajištění životní úrovně po odchodu do penze figuruje penzijní připojištění. Druhá příčka v žebříčku nejvýhodnějších nástrojů pro zabezpečení na stáří patří stavebnímu spoření. Závěry výzkumu potvrzují ještě jednu důležitou skutečnost: stále více lidí počítá ve svém zabezpečení na stáří s vlastním bydlením. Tomuto nástroji patří v žebříčku výhodnosti třetí místo. Lidé si totiž uvědomují, že vlastní střecha nad hlavou jim zvyšuje finanční možnosti o ušetřené náklady za nájemné. Navíc vlastní nemovitost mohou  v případě potřeby také pronajmout či prodat.

Aktuální nabídka ČMSS pro zajištění na stáří

Většina lidí neočekává, že by jim státní důchodový systém mohl zajistit ve stáří životní úroveň srovnatelnou s jejich současnou situací. Více než 60 % lidí počítá s tím, že se budou muset na stáří alespoň částečně zajistit dalšími svými příjmy.

Z uvedených důvodů se setkává s velkým zájmem veřejnosti finanční program Liška plus, který uvedla ČMSS na trh již v roce 2007. Kombinuje výhody stavebního spoření od Lišky s výhodami penzijního připojištění ČSOB Penzijních fondů. Finanční program Liška plus vytváří jeho účastníkům atraktivní podmínky pro tvorbu finanční rezervy a současně jim otevírá dveře k úvěru ze stavebního spoření s garantovanou nízkou a neměnnou úrokovou sazbou.

V rámci programu Liška plus, ale i samostatně mimo něj mohou zájemci v období od 1. září 2010 do 30. listopadu 2010 s uzavřením penzijního připojištění získat od ČSOB Penzijního fondu Stabilita nebo Progres bonus ve výši 500 Kč. Klientům, kteří v uvedeném období uzavřou smlouvu o penzijním připojištění, se vznikem nejpozději do 30. 6. 2011, s vlastním měsíčním příspěvkem ve výši alespoň 500 Kč a kteří uhradí tento příspěvek minimálně 60krát od měsíce vzniku smlouvy, připíše penzijní fond bonus 500 Kč.

Odbytová síť ČMSS, jejíž nejvýkonnější složku tvoří 2900 renomovaných finančních poradců, patří mezi největší zprostředkovatele penzijního připojištění v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).