Hlavní navigace

Pro klienty Citibank budou platby přes internet ještě bezpečnější

[Tisková zpráva] Citibank nabídne od dubna 2011 svým klientům další inovaci, kterou je služba 3D Secure. Ta držitelům Citi kreditní karty umožní bezpečnější platby přes internet. Proces ověření při placení v internetových obchodech bude totiž rozšířen o jednorázové heslo zaslané při každé transakci na mobilní telefon klienta.

Sdílet

Klienti Citibank mohou nyní platit přes internet ještě bezpečnějším způsobem než doposud. Citibank neustále hledá nové způsoby, jak vylepšit služby pro své klienty. Prostřednictvím nové služby 3D Secure zvýšila zabezpečení internetových transakcí, jejichž počet neustále roste, a zavedla ověření těchto plateb jednorázovým heslem. Služba 3D Secure představuje nový standard bezpečnosti, který v dnešní době na českém trhu nenabízejí žádné jiné platební karty. Služba je nabízena ve spolupráci se společnostmi Visa Europe a MasterCard a bezpečné platby v internetovém obchodě jsou zaručeny všude tam, kde jsou přítomna loga Verified by Visa a MasterCard Secure Code.

„Věříme, že klienti Citibank díky této nové službě, jež nebude nijak zpoplatněna, ocení výrazně vyšší bezpečnost všech svých internetových transakcí. V polovině dubna bude služba dostupná pro držitele Citi Classic a Citi Gold kreditních karet. Držitelé ostatních typů Citi kreditních karet ji pak budou moci využívat od poloviny května,“ upřesňuje George Denisenko, ředitel divize spotřebitelských úvěrových produktů Citibank v České republice a dodává: „Vzhledem k tomu, že heslo je známo pouze držiteli karty, eliminuje se možnost jejího zneužití jak ze strany internetového obchodníka, tak i v případě, že klient kartu ztratí či dojde ke zkopírování údajů z karty.“

Technologii 3D Secure využívají důvěryhodní internetoví obchodníci, jejichž počet se neustále zvyšuje. „Z pohledu zákazníků jde ve skutečnosti o velmi jednoduchou a pohodlnou službu. Při platbách u obchodníků podporujících 3D Secure není třeba pamatovat si heslo, držiteli karty je zaslán na jeho mobilní telefon jednorázový kód, který klient zadá do autorizační obrazovky, čímž transakci u obchodníka potvrdí. V případě, že internetový obchod 3D Secure nepodporuje, může klient v nákupu bez problému pokračovat standardním způsobem,“ dodává Radek Sedlář, ředitel pro alternativní prodejní kanály a klientskou péči v Citibank.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).