Hlavní navigace

Nečekané přívaly sněhu citelně zvýšily počty hlášených pojistných událostí

Společně s nečekanými přívaly sněhu v posledních dnech eviduje ČSOB Pojišťovna více než 10ti procentní nárůst příchozích hovorů od klientů. Počet hlášených škodních událostí se oproti stejnému období v minulých letech zvýšil o více než pětinu.

Sdílet

V souvislosti s nečekanými přívaly sněhu, se kterými se Česko potýká od konce minulého týdne, eviduje oddělení likvidací ČSOB Pojišťovny více než 10ti procentní nárůst příchozích hovorů od klientů. V porovnání se standardním provozem ve stejných obdobích v minulých letech zaregistrujeme o více než pětinu větší počet škodních událostí. Převážná většina z nich souvisí s poškozením vozidel, potvrzuje Iva Knapová, ředitelka likvidací ČSOB Pojišťovny.

Nejčastější nehody představují smyk a nedobrždění před překážkou. Evidujeme desítky případů dopravních nehod způsobených vlivem počasí a to po celé České republice. Nejčastěji se setkáváme s menšími škodami v řádu desítek tisíc korun, potvrzuje Knapová. Škody na majetku způsobené přívaly sněhu zatím nejsou oproti srovnatelným obdobím výrazně vyšší.

Příklad 1:

V Plzeňském kraji řidič díky náledí naboural do vrat od garáže. Při tomto manévru došlo k poškrábání celého pravého boku vozidla. Výsledná škoda na vozidle tak převýší 30 tis. korun. Další podstatná škoda vznikla na nových garážových vratech.

Příklad 2:

Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu vozovky. V podvečerních hodinách lesním úseku mu do cesty vběhla zvěř. Při pokusu o vyhnutí vozidlo dostalo smyk a skončilo v příkopu. Výsledná škoda byla odhadnuta na 100 tis. korun.

Příklad 3:

Vlivem sněžení došlo k promáčení nových omítek u rodinného domku. Následné noční mrazy omítku poškodily. Vlivem sněhu a silného větru byla současně poničena i střecha u které došlo k odlepení nedávno zasazených šindelů. Škoda je odhadnuta na 84 tis. korun. Pokud by se nepodařilo poničené části střechy zakrýt a zabránit tak dalšímu poškození, mohla by škoda být výrazně vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).