Hlavní navigace

Připojištění vážných nemocí dítěte si u pojišťovny Aviva volí 92 % klientů

Praha 5. dubna - Aviva byla první pojišťovnou v České republice, která uvedla na trh pojištění závažných onemocnění dítěte, a to jako volitelnou součást svého investičního životního pojištění Talisman.

Sdílet

Hlavním cílem pojištění Talisman je naspoření částky pro úspěšný start dítěte do života. Na rozdíl od tradičních forem spoření má dítě tuto částku zajištěnu i v případě smrti rodiče, neboť pojišťovna převezme placení pojistného až do konce trvání pojistné smlouvy. Toto pojistné je každoročně navyšováno o inflaci, minimálně o 5 %.

Automatickou součástí pojištění je krytí dítěte pro případ úrazu. Volitelně lze pojištění rozšířit právě o připojištění pro případ závažných onemocnění a závažných zlomenin dítěte.

Když jsme toto připojištění jako první na českém trhu zaváděli, byl to trochu krok do neznáma, uvedl Karel Veselý, vedoucí oddělení pojistné matematiky Aviva životní pojišťovny. Skutečný zájem klientů nás ale nadchl, protože více než předčil naše původní očekávání. Připojištění závažných onemocnění dítěte si spolu s Talismanem sjednává 92 % našich klientů.

Pojistná částka pro připojištění činí 400 000 Kč a při jeho sjednávání se nezkoumá zdravotní stav dítěte. Pojištění pokrývá celkem šestnáct závažných onemocnění (například meningitidu, encefalitidu, cukrovku a tetanus). Podle sdělení pojišťovny bylo již vyplaceno několik plnění tohoto připojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).