Hlavní navigace

Případný vliv schválení zákona o obchodování s podíly v realitních fondech z pohledu Sekyra Group Asset Management

(Praha, 18. dubna 2006) Předloha zákona o obchodování s podíly v realitních fondech, kterou nyní projednává Poslanecká sněmovna, vzbudí po jejím případném schválení podle Tomáše Hlaváče, ředitele společnosti Sekyra Group Asset Management, velký zájem drobných klientů. Existují zde však také určitá rizika.

Sdílet

„Pokud bude srozumitelně vysvětleno, jaké přínosy z novely zákona vyplynou, můžeme očekávat relativně silnou poptávku po investicích do realitních fondů,“ tvrdí Hlaváč. Novela počítá se zrušením současné dvoumilionové hranice, která platí pro minimální výši investic do realitních fondů. Limit tohoto vkladu by měl být individuální. Úprava zákona má navíc rozlišovat mezi produkty pro nejširší veřejnost a produkty určené institucionálním a privátním investorům.

I když bude úprava schválena, zůstává otázkou, jak trh komerčních nemovitostí zareaguje. „Trh komerčních nemovitostí je dnes jednoznačně trhem prodávajícího. Ceny jsou neustále hnány nahoru. Pokud by fondy nebyly schopny dostatečně rychle a dobře nakupovat, pak by hrozilo, že klienti nebudou spokojeni s výší zhodnocení svých vkladů,“ říká Hlaváč.

“První výnosy z investic lze očekávat v roce 2008. K zákonu musí být vydány i některé prováděcí předpisy, což může start nového modelu mírně opozdit,“ dodává Hlaváč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).