Hlavní navigace

Předseda představenstva ČEB Ing. Lubomír Pokorný, MBA dnes oznámil svou rezignaci

[Tisková zpráva] Na dnešním zasedání představenstva České exportní banky, a.s. oznámil předseda představenstva a generální ředitel Ing. Lubomír Pokorný, MBA své rozhodnutí odstoupit z představenstva banky. O dalším postupu bude jednat dozorčí rada banky na svém zasedání příští týden.

Sdílet

„Úkoly, které jsem si v České exportní bance vytknul, jsou dnes splněny a já jsem se rozhodl přijmout pracovní nabídku ze soukromého sektoru,“ řekl dnes Ing. Lubomír Pokorný, MBA, odstupující předseda představenstva a generální ředitel ČEB.

V bance působil téměř tři roky, kdy ČEB prošla nelehkým obdobím finanční krize. I přesto za poslední dva roky banka více než zdvojnásobila svá aktiva i kapitál a nabídla řadu nových produktů zejména pro malé a střední podniky. Tím význačně přispěla k omezení dopadu krize na české exportéry.

Cíle stanovené pro toto období tak byly splněny. Banka se navíc otevřela klientům i spolupracujícím finančním institucím a úspěšné rozšířila své působení na nové trhy mimo tradiční teritorium SNS.

Do čela ČEB přišel Ing. Lubomír Pokorný,MBA z pozice vicepresidenta Raiffeisenbank Aval, druhé největší banky na Ukrajině.

Česká exportní strategie nyní prochází revizí, která má redefinovat priority a zaměřeníUpozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).