Hlavní navigace

Předpis pojistného Kooperativy v roce 2003 dosáhl téměř 20 miliard

Celkový objem předepsaného pojistného Kooperativy dosáhl v loňském roce podle předběžných výsledků 19,7 miliardy korun, což představuje meziroční zvýšení o více než 20 procent. Nejdynamičtěji rostlo životní pojištění, které vykázalo zvýšení téměř o polovinu na 4,5 miliardy korun. „Další výrazný nárůst zejména v životním pojištění považujeme za výrazný úspěch. Je vidět, že obyvatelé ČR kladou na pojištění svého života a zdraví stále větší důraz a že využívání životního a důchodového pojištění se pomalu přibližuje standardu vyspělých zemí,“ komentoval výroční výsledky Kooperativy ředitel komunikace a marketingu firmy Martin Diviš.

Sdílet

Nejvýznamnější událostí roku 2002 bylo vítězství v tendru na koupi neživotní části Pojišťovny ČS, které vyvrcholilo letos druhého ledna, kdy celou transakci schválilo ministerstvo financí. Letos bychom chtěli začít nabízet na obchodních místech ČS naše neživotní pojištění a rozvinout vzájemnou strategickou spolupráci. Jsem přesvědčen, že partnerství Kooperativy a Finanční skupiny ČS, tedy firem, které patří k lídrům českého finančního trhu, bude v budoucnu výhodou pro všechny klienty, konstatoval Diviš.

Výrazným zdrojem růstu předepsaného pojistného Kooperativy se loni stalo stejně jako v předchozích letech neživotní pojištění – meziročně se zvýšilo o více než 14 procent a předpis dosáhl výše 15,2 miliardy korun. Z toho v povinném ručení dosáhlo předepsané pojistné 4,7 miliardy, což je o pětinu více než předloni.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhým největším pojišťovacím ústavem v České republice. Firma má základní kapitál jednu miliardu korun a zaměstnává více než 3800 lidí. V roce 2002 předepsala pojistné v celkovém objemu přes 16,4 miliardy korun. V současné době firma disponuje více než 230 obchodních míst, klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop bezplatná Zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Hlavním akcionářem a strategickým partnerem Kooperativy je jedna z největších evropských pojišťovacích skupin Wiener Städtische Group.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).