Hlavní navigace

Předepsané pojistné Kooperativy v 1. pololetí téměř 14 miliard Kč

Kooperativa, druhá největší pojišťovna českého trhu, vykázala v letošním prvním pololetí růst pojistného o 10,1 procenta na 13,82 miliardy Kč. „Stále se nám daří díky důvěře klientů vykazovat vysoký růst pojistného, který je podle dostupných údajů vyšší než dynamika pojistného trhu jako celku,“ konstatoval předseda představenstva a generální ředitel firmy Ing. Vladimír Mráz. Nárůst pojistného v lednu až červnu 2005 vysvětluje kvalitní prací vlastní obchodní služby, externích prodejců a sítí ve druhém čtvrtletí 2005 a stále intenzivnější spoluprací se strategickým partnerem Kooperativy - Finanční skupinou České spořitelny.

Sdílet

Předpis v neživotním pojištění Kooperativě vzrostl v prvním pololetí meziročně o 10,2 procenta na 11,05 miliardy Kč, v životním o 9,7 procenta na 2,77 miliardy Kč. Firma za prvních šest měsíců vykázala hrubý zisk ve výši 485 milionů Kč, což je o polovinu více než ve stejném období loni (318 milionů Kč). Postupné zavádění restrukturali­začních kroků a centralizace pojistně-technických činností má nesporně pozitivní vliv jak na chod firmy a její výkonnost, tak i na její ziskovost, vysvětlil Mráz.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., zaměstnává více než 3 500 lidí. V roce 2004 předepsala pojistné v celkovém objemu přes 24 miliard Kč a dosáhla tržního podílu 21,5 procenta. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Kooperativa se letos, stejně jako loni, stala Pojišťovnou roku podle hodnocení pojišťovacích makléřů.

Hlavním akcionářem Kooperativy je Wiener Städtische Allgemeine Versicherung AG, která je největší pojišťovací skupinou v Rakousku a letos získala od prestižní agentury Standard & Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Skupina Wiener Städtische je největším rakouským pojišťovacím koncernem ve střední a východní Evropě. Kromě Rakouska působí prostřednictvím majetkových účastí v pojišťovnách v Bulharsku, Německu, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, České republice, Maďarsku, Bělorusku a na Ukrajině. V Itálii a Slovinsku existují kromě toho pobočky. Ke koncernu v Rakousku se vedle pojišťovny Wiener Städtische AG řadí pojišťovny Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung. Skupina má dále majetkové účasti v pojišťovnách Wüstenrot Versicherung a Sparkassen Versicherung. V Rakousku, České republice a Slovenské republice zaujímá pojišťovna Wiener Städtische vedoucí místo na trhu. Skupina má na trzích střední a východní Evropy již více než 11 milionů klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).