Hlavní navigace

PRAHA MÁ DÍKY OSKAROVI VLASTNÍ VÁNOČNÍ KLUZIŠTĚ

Sdílet

tisková informace, 5. prosince 2002

n Na Ovocném trhu postavil Oskar vánoční kluziště pro veřejnost
n Bruslení je zdarma, k dispozici je i půjčovna bruslí

Od 5. prosince už Praha nemusí závidět Paříži, Amsterdamu ani newyorskému Rockefeller Center. Po vzoru světových metropolí vzniklo v Praze na Ovocném trhu vánoční Oskarovo kluziště – ledová plocha určená pro veřejné bruslení. Pokud jste z Prahy nebo chcete hlavní město během svátku navštívit, určitě se u Oskarova kluziště zastavte. Odkroužit si pár piruet v magickém prostředí Starého Města a pod romantickým vánočním osvětlením, to je příjemný zážitek, na který budou zvláště děti dlouho vzpomínat.

Kluziště najdete velmi snadno – je přímo mezi Václavským a Staroměststkým náměstím, za Stavovským divadlem. Bruslaři nemusí za vstup na Oskarovo kluziště platit žádné vstupné. K dispozici je i půjčovna bruslí, jejíž služby jsou pro Oskarovy zákazníky bezplatné (stačí ukázat telefon s logem Oskara). Všichni ostatní si mohou brusle půjčit za symbolický poplatek 20 Kč, který budě věnován nadaci Člověk v tísni.

Oskarovo kluziště je otevřeno každý den od 10:00 do 22:00 hodin až do 6. ledna 2003. Každý čtvrtek odpoledne bude kluziště na dvě hodiny vyhrazeno dětem z dětských domovů.

Kladiva dělníků se poprvé začala Ovocným trhem rozléhat v pondělí 25. listopadu a již v úterý 3. prosince byla mnohavrstvá ledová plocha hotová. Díky speciální technologii odolává Oskarovo kluziště teplotám až do plus 15°C, takže kvalitní bruslení máte zaručeno po celou dobu provozu.

Cílem jedinečného projektu, který se realizoval v rekordně krátkém čase, je etablovat v Praze tradici „vánočního bruslení“ a vytvořit ve městě, zmítaném nákupní horečkou, jakousi oázu zimních radovánek a příjemné, pohodové atmosféry. Aby byl zážitek dokonalý, najdou návštěvníci u plochy i vánoční výzdobu se stromky a stánky s drobným občerstvením.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do září 2002 si Oskara za svého mobilního operátora zvolilo více než 1.139.000 zákaz­níků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).

Další informace poskytne:
Igor Přerovský, ředitel firemní komunikace a tiskový mluvčí
igor.prerovsky@oskarmobil.cz
http: www.oskarmobil.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).