Hlavní navigace

Pozastavení makléřských zkoušek

Vzhledem k připravované legislativě upravující kapitálový trh bude nutné revidovat soubor otázek pro makléřské zkoušky. Komise pro cenné papíry počítá s pozastavením makléřských zkoušek na dobu tří měsíců od nabytí účinnosti nových zákonů. Dosud vypsané zkušební termíny do konce června zůstanou v platnosti, pokud nová legislativa nenabude účinnosti před prvním červencem.

Sdílet

Senát v současné době projednává novou legislativu kapitálového trhu. Přijetí této úpravy bude mít nepochybně vliv na obsah makléřských zkoušek, které pořádá Komise pro cenné papíry. Výbor pro makléřské zkoušky čeká náročný úkol revize velmi rozsáhlého souboru otázek, které jsou náplní těchto zkoušek. Vzhledem k rozsahu prací na revizi otázek počítá komise s pozastavením zkoušek na dobu tří měsíců od účinnosti nových zákonů, která je nezbytně nutná pro aktualizaci otázek všech kategorií makléřských zkoušek.

Komise pro cenné papíry zatím vypsala zkušební termíny až do konce června vzhledem ke skutečnosti, že dosud není jisté datum nabytí účinnosti nové legislativy. Pokud by však nové zákony nabyly účinnosti před prvním červencem, bude nutné vypsané termíny po datu účinnosti nových předpisů zrušit.

Zákon o podnikání na kapitálovém trhu, který je součástí balíčku přijímané legislativy, připouští prominutí makléřské zkoušky v případě, že příslušná osoba složila obdobnou zkoušku pořádanou samosprávnou organizací. V současnosti však zatím neexistuje samosprávná organizace, která by obdobné zkoušky zajišťovala.

Monika Paclíková
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).