Hlavní navigace

Povodně 2010 – První odhad škod

[Tisková zpráva] Podle prvních odhadů pojišťovny Generali bude letošními povodněmi zasaženo větší území severní Moravy než při posledních povodních v polovině loňského roku. První hrubé odhady počítají přibližně s 1500 škodami, které nahlásí pouze klienti pojišťovny Generali. Jejich předpokládaná výše se aktuálně pohybuje na hranici 120 miliónů korun.

Sdílet

Celkový počet a výše škod úzce souvisí s vývojem počasí v následujících dnech a týdnech. Při povodních v roce 2009 bylo zasazeno téměř celé území ČR a nejvíce právě severní Morava. Pokud se počasí do konce týdne umoudří, bude letošní jarní velkou vodou zasaženo převážně území severní a jižní Moravy. Dnes už ale téměř jisté, ze severní Morava bude zasažena více než v 2009.

Vzhledem k panující situaci eviduje pojišťovna Generali prozatím minimum nahlášených škod. Je to logické, lidé se nejdříve snaží ochránit své zdraví a svůj majetek. Podle našich letitých zkušeností hlásí klienti podobné škody s tři a vícedenním zpožděním. Například v případě zatopení domu je nutné počkat, až voda opadne, a teprve poté je možné začít se sčítám škod. Mezi prvními nahlášenými škodami převažují právě zatopené domy, sklepy, či škody na motorových vozidlech.

Pojišťovna Generali postupně přijímá celou řadu opatření, které by měly pomoci zrychlit likvidaci povodňových škod. Vycházet budeme z našich bohatých zkušeností získaných při předcházejících kalamitám. Linka Klientského servisu 844 188 188, na kterou mohou klienti hlásit vzniklé škody, bude mimořádně k dispozici i o víkendu v čase od 7 do 19 hodin. Nahlášené škody je důležité co nejdříve prohlédnout a pořídit jejich fotodokumentaci. Poškozeným jsme připraveni nabízet a vyplácet zálohy na pojistná plnění a následně přistupovat konečné likvidaci škod na základě dodaných dokladů.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).