Hlavní navigace

Povinné ručení počítané dle řidiče „Naše auto“ zabodovalo. Počet smluv už překročil hranici 400 000

[Tisková zpráva] Počet vozidel pojištěných na povinné ručení u ČSOB Pojišťovny překročil na počátku října poprvé hranici 400 000.

Doba čtení: 2 minuty

Rychlý nárůst nových smluv zaznamenala ČSOB Pojišťovna zvláště od června, kdy jako novinku uvedla na trh pojištění Naše auto, umožňující získat povinné ručení za příznivou cenu i majitelům silnějších a dražších aut. Vzhledem k tomu, že se současně velmi úspěšně vyvíjel i prodej havarijního pojištění, posílila ČSOB Pojišťovna celkově svou tržní pozici v pojištění vozidel.

„Dosavadní výsledky prodeje pojištění Naše auto předčily naše očekávání. Jen za čtyři měsíce od uvedení na trh si ho sjednaly desítky tisíc motoristů, a počet individuálních smluv tak během této krátké doby vzrostl o sedm procent,“ řekl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny, podle nějž však zvýšený zájem registrovala pojišťovna i u flotilového pojištění pro firmy a podnikatele.

S pojištěním Naše auto zavedla ČSOB Pojišťovna revoluční způsob určování pojistného, ve kterém hlavní roli nehraje pojišťované vozidlo, ale individuální charakteristiky řidiče: jak dlouho jezdí bez nehod, kolik mu je let a kde bydlí. Do výpočtu pojistného se navíc namísto dosavadního objemu motoru promítá výkon, který lépe koreluje s výší škod než kubatura. Díky tomuto nastavení dostanou dobří řidiči velmi příznivou cenu pojištění bez ohledu na to, jestli jezdí v malé fabii, větší octavii nebo třeba i v silném terénním autě, což dosud nebylo možné. Například roční povinné ručení na nový Volkswagen Golf Plus 1.6 lze nyní získat již za 1 993 Kč.

Více zaměřené na osobu řidiče je nyní také havarijní pojištění ČSOB Pojišťovny, ve kterém se podobně jako u povinného ručení přihlíží jak dlouho jezdí bez nehod, k velikosti obce, v níž majitel vozu bydlí. Navíc ČSOB Pojišťovna snížila ceny havarijního pojištění pro novější vozidla a pro některé značky včetně například VW. Zlevnila rovněž pojištění odcizení vozu. To vše přispělo k tomu, že od června do září se počet individuálních pojistných smluv na havarijní pojištění zvýšil o nebývalých 11 procent.