Hlavní navigace

Soutěž Poštovní spořitelny vyšle studenty do Londýna

Unikátní vědomostní soutěž Poštovní spořitelny pro základní školy a víceletá gymnázia je u konce. Po devíti měsících zápolení vzešel vítězný kolektiv ze základní školy Všeruby, který za odměnu pojede na zájezd do Londýna. Akce se setkala s obrovským zájmem, soutěžilo téměř třináct tisíc žáků z 1 167 zaregistrovaných tříd, ti nejlepší si odnesli zajímavé ceny.

Sdílet

Poštovní spořitelna dlouhodobě podporuje mladé lidi. Jsme proto velice rádi, že se tato výjimečná akce povedla a setkala se s obrovským zájmem škol po celé republice. Cílem naší vědomostní soutěže bylo motivovat žáky, naučit je pracovat kolektivně a ty nejlepší celky náležitě odměnit, což se dle ohlasů povedlo, nechala se slyšet ředitelka marketingu Poštovní spořitelny Leila Goulliová.

Hlavní cenu v podobě pětidenního školního zájezdu do Londýna, který proběhne od 15. do 19. června 2009, nakonec získala třída ze Základní školy Všeruby. Tento kolektiv si také mezi sebe rozdělil 15 MP4 přehrávačů. Škola ze Všerub patřila k nejaktivnějším v soutěži – hned tři její třídy se umístily mezi první patnáctkou nejlepších. Náplň soutěže, která probíhala celý školní rok, byla zaměřená na úkoly prohlubující logické myšlení a vyhledávání informací z nejrůznějších oborů pomocí internetu a literatury.

Kromě zájezdu do Londýna připravila Poštovní spořitelna pro nejúspěšnější celky další hodnotné ceny. Ve hře byla například interaktivní tabule s dataprojektorem, digitální kamera či počítačová sestava pro školu. Studenti z prvních deseti nejlepších tříd si navíc mezi sebe rozdělili celkem 162 MP3 přehrávačů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).