Hlavní navigace

Poštovní spořitelna vydala tři čtvrtě milionu čipových Maxkaret

Sdílet

Poštovní spořitelna nedávno vydala čipovou Maxkartu s pořadovým číslem 750 000. Potvrdila tak své postavení leadera na českém trhu v této technologii. Na čipové karty by do roku 2005 namísto klasických karet s magnetickým proužkem měly přejít v podstatě všechny evropské země a jejich banky. V ČR je Poštovní spořitelna zatím jediným bankovním domem, který program čipových karet v širokém měřítku uvádí do praxe. K 750 000 vydaných Maxkaret je k dispozici 7 200 snímačů na poštách a 3 500 terminálů v obchodech a provozovnách služeb.

Počty karet Poštovní spořitelny(k 31­.8.2001)
Maxkarty – 755 403
Magnetické – 78 131
Celkem – 833 534

„Čipová karta je platebním, a nejen platebním, nástrojem budoucnosti,“ říká k tomu Tomáš Zrzavecký z marketingu Poštovní spořitelny. Pokud se týká platebních funkcí, důležité je, že čip lze mnohem lépe zabezpečit proti zneužití než magnetický proužek a lze do jeho paměti ukládat peněžní částky. S kartou je proto možné formou elektronické peněženky vedle klasických on-line míst platit i tam, kde není k dispozici telefonické připojení do banky. Jde například o autobusy MHD, telefonní automaty atd.

Čip, umístěný na kartě, také dovoluje díky své paměti a procesoru použít kartu k dalším funkcím, než je pouhý klasický platební nástroj. Na čip lze umístit mnoho údajů, takže karta může například nahradit občanský nebo řidičský průkaz, sloužit jako zašifrovaný klíč pro přístup do chráněných objektů, obsahovat načítané body v rámci věrnostních programů v síti obchodů atd.

Maxkartu s pořadovým číslem 750 000 získala paní Eva Kahajová z Kvasic v okrese Kroměříž. Společně s kartou jí bylo na účet připsáno 33 333,– Kč.

Poštovní spořitelna je organizační součástí Československé obchodní banky, a.s., nejsilnější banky v ČR, člena belgické skupiny KBC. Pod samostatnou značkou Poštovní spořitelna svým klientům nabízí širokou paletu bankovních služeb na pobočkách České pošty. Je tak bankou, kterou její klienti naleznou doslova na každém rohu.

Poštovní spořitelna Váš dobrý soused!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).