Hlavní navigace

Poštovní spořitelna přichází s jarními novinkami – programem MINI pro děti a Eurokontem

Od začátku května nabízí Poštovní spořitelna speciální program k postžirovému účtu tzv. MINI. Tento program je jako první na trhu určen dětem od 12 do 15 let. Po dovršení věku 15 let je program MINI automaticky překlopen do programu Junior, který mladého klienta provází až do věku 26 let, bez ohledu na jeho vzdělání tzn. není určen pouze pro studenty jako obdobné účty u konkurenčních bank.

Sdílet

K založení účtu je pochopitelně nutný zákonný zástupce, ale jeho majitelem je samo dítě. Účet lze založit zdarma na každé poště nebo pobočce PS a zdarma je k němu také vydána i vedena Maxkarta. Dítě tedy může disponovat se svými prostředky podobně jako dospělý klient. O pohybech na účtě je informován jak majitel účtu – tedy dítě, tak i jeho zákonný zástupce – výpisy se vyhotovují ve dvou kopiích a stejně jako vedení účtu jsou rovněž zdarma. Další předností je výhodné úročení, které v současné době činí 1,1% p.a.

„Dětský klient“ má také možnost zřídit si dodatkovou službu Max Mobil PS, jejímž prostřednictvím může s pomocí mobilního telefonu zjišťovat aktuální zůstatek na účtu. Majitelé účtu se také automaticky stávají členy dětského klubu Čtyřlístek, který jim, stejně jako majitelům Vkladních knížek dětských, nabízí mnoho výhod – od slev na vstupném do muzeí, hradů a zámků, až po speciální akce připravené Poštovní spořitelnou. Čekají na ně také milé dárečky.

Další novinkou v portfoliu produktů Poštovní spořitelny je Eurokonto. Tento produkt poskytuje PS na vybraných poštách (jejich seznam je k dispozici na každé poště a na internetových stránkách PS – www.postovnisporitelna.cz ) a jedná se o běžný účet v měně Euro.

Eurokonto je určeno jak fyzickým osobám – občanům, tak i osobám právnickým. Kromě hotovostních operací (vklady a výběry) lze samozřejmě realizovat i příkazy k úhradě a to i do zahraničí. Na Eurokonto je také možné zasílat finanční prostředky z korunových účtů, které jsou následně převedeny na měnu Euro. K Eurokontu nabízí Poštovní spořitelna celou řadu platebních karet a to jak tuzemských tak i s využitím v zahraničí. Zřízení účtu je zdarma a počáteční vklad činí pouhých 30 Euro. Za vedení účtu zaplatí fyzická osoba 30,– Kč za měsíc, právnická pak 60,–Kč za měsíc – cena zahrnuje i vyhotovení a zaslání výpisu z účtu.

Ing. Daniela Krůtová
komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).