Hlavní navigace

Posílení základního kapitálu ČMHB zapsáno do obchodního rejstříku

Praha, 14. srpna 2003 – Změna základního kapitálu Českomoravské hypoteční banky byla včera zapsána do Obchodního rejstříku ČR. Zápisem byl formálně ukončen proces zvýšení základního kapitálu o 655 030 000 Kč na 1 319 216 500 Kč, o kterém rozhodla valná hromada banky v první polovině března tohoto roku.

Sdílet

Důvodem navýšení je dlouhodobý nárůst zájmu o hypoteční úvěry a následné zvyšování celkového objemu poskytnutých hypoték, vysvětluje Jiří Votrubec, předseda představenstva a generální ředitel ČMHB, a dodává: Počet i objem hypoték v posledních letech rostly ročně v desítkách procent. Obdobný trend očekáváme i nadále, potenciál trhu není zdaleka vyčerpaný. Například koncepce bytové politiky počítá s výstavbou padesáti tisíc bytů ročně. Navýšením základního kapitálu jsme se připravili na další expanzi.

Největším upisovatelem akcií během zvýšení základního kapitálu ČMHB byla ČSOB. Stala se tak jediným akcionářem s majetkovou účastí přesahující pět procent. Svůj podíl zvýšila z 62,7 % na 81,17 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).