Hlavní navigace

Posílení představenstva ČSOB Leasing

Praha, 10. 7. 2007 – Představenstvo společnosti ČSOB Leasing, jedničky na leasingovém trhu, dostalo znovu důvěru. Funkční období dosavadních členů představenstva, Ing. Karla Boučka a Ing. Petra Jeníčka, bylo rozhodnutím dozorčí rady prodlouženo na další čtyři roky. Novým členem představenstva ČSOB Leasing, doplňujícím dosavadní dvoučlennou sestavu představenstva, byl k 1. 7. 2007 zvolen Ing. Radan Šantora. Pan Šantora zastává v ČSOB Leasing od března tohoto roku pozici výkonného ředitele pro obchod.

Doba čtení: 2 minuty

Dosavadní dva členové představenstva byli potvrzeni ve svých funkcích na další čtyřleté období, tedy do září 2011. Předsedou představenstva společnosti je již od jejího založení v roce 1995 Karel Bouček, který je zároveň generálním ředitelem ČSOB Leasing. Petr Jeníček vykonává funkci v představenstvu od září roku 2003, místopředsedou je pak od června 2004. Pan Jeníček působí v ČSOB Leasing od března 2002, od počátku roku 2003 pak ve funkci výkonného ředitele pro finanční řízení.

„Potvrzení dosavadních členů představenstva ve funkcích chápu jako dlouhodobé a trvalé ocenění a projev důvěry akcionáře ČSOB a holdingu KBC Leasing ve vedení společnosti, v perspektivu a další rozvoj ČSOB Leasing. Jsme bezkonkurenčně nejsilnější leasingovou společností se stabilním personálním kádrem na vedoucích pozicích,“ sdělil Karel Bouček. „Po doplnění představenstva o Radana Šantoru bude možné lépe rozdělit manažerské a odborné role představenstva především v oblasti obchodu a zajistit všechny plánované obchodní cíle,“ doplnil Karel Bouček.

Karel Bouček se narodil 7. 7. 1957. Vystudoval obor strojírenské technologie na fakultě strojního inženýrství v Praze. Po absolvování v roce 1981 začal pracovat jako projektant, později pak v ČKD Dukla v technické a vedoucí funkci. V oblasti leasingu působí od roku 1993, kdy nastoupil do leasingové společnosti Corfina, kde postupně zastával různé odborné a vedoucí pozice. V roce 1995 se podílel na založení společnosti OB Leasing v ČR a v SR (dnes ČSOB Leasing). V ČSOB Leasing ČR dodnes působí jako předseda představenstva a generální ředitel. Hovoří anglicky, je rozvedený, má dvě děti.

Petr Jeníček se narodil 31. 8. 1970. Vystudoval obor informační technologie a podnikové řízení na fakultě řízení VŠE v Praze. Do ČSOB Leasing nastoupil v roce 2002 na pozici Manažera útvaru řízení aktiv a pasiv a jeho předchozí praxe kombinovala práci v poradenské společnosti Ernst & Young v oblastech manažerského poradenství a podnikových financích, kde působil od roku 1998 až do svého nástupu do ČSOB Leasing a práci na finančních trzích (PPF Investiční společnost, Komero, Expandia investiční společnost). Petr Jeníček je dnes místopředsedou představenstva společnosti a současně působí na pozici výkonného ředitele pro finanční řízení, do které byl jmenován v lednu roku 2003. Hovoří anglicky, je ženatý a má dvě děti.

Radan Šantora se narodil 7. 4. 1958. Je absolventem VŠE, obor vnitřní obchod. Doposud zastával významné pozice v nadnárodních firmách Procter&Gamble, Kraft Foods a to především v oblasti managementu a řízení obchodních sítí. Naposledy působil ve finanční skupině GE Money, kde zastával různé manažerské pozice  – obchodní ředitel GE Money Auto a obchodní ředitel hypotečních úvěrů GE Money Bank. Absolvoval stáže v Anglii a Irsku a účastnil se mezinárodních odborných konferencí ve Spojených Státech a Velké Británii. V ČSOB Leasing působí ve funkci výkonného ředitele pro obchod a od 1. 7. 2007 je členem představenstva. Hovoří anglicky, je ženatý a má dvě děti.