Hlavní navigace

Posílení představenstva ČSOB Leasing

Praha, 10. 7. 2007 – Představenstvo společnosti ČSOB Leasing, jedničky na leasingovém trhu, dostalo znovu důvěru. Funkční období dosavadních členů představenstva, Ing. Karla Boučka a Ing. Petra Jeníčka, bylo rozhodnutím dozorčí rady prodlouženo na další čtyři roky. Novým členem představenstva ČSOB Leasing, doplňujícím dosavadní dvoučlennou sestavu představenstva, byl k 1. 7. 2007 zvolen Ing. Radan Šantora. Pan Šantora zastává v ČSOB Leasing od března tohoto roku pozici výkonného ředitele pro obchod.

Sdílet

Dosavadní dva členové představenstva byli potvrzeni ve svých funkcích na další čtyřleté období, tedy do září 2011. Předsedou představenstva společnosti je již od jejího založení v roce 1995 Karel Bouček, který je zároveň generálním ředitelem ČSOB Leasing. Petr Jeníček vykonává funkci v představenstvu od září roku 2003, místopředsedou je pak od června 2004. Pan Jeníček působí v ČSOB Leasing od března 2002, od počátku roku 2003 pak ve funkci výkonného ředitele pro finanční řízení.

„Potvrzení dosavadních členů představenstva ve funkcích chápu jako dlouhodobé a trvalé ocenění a projev důvěry akcionáře ČSOB a holdingu KBC Leasing ve vedení společnosti, v perspektivu a další rozvoj ČSOB Leasing. Jsme bezkonkurenčně nejsilnější leasingovou společností se stabilním personálním kádrem na vedoucích pozicích,“ sdělil Karel Bouček. „Po doplnění představenstva o Radana Šantoru bude možné lépe rozdělit manažerské a odborné role představenstva především v oblasti obchodu a zajistit všechny plánované obchodní cíle,“ doplnil Karel Bouček.

Karel Bouček se narodil 7. 7. 1957. Vystudoval obor strojírenské technologie na fakultě strojního inženýrství v Praze. Po absolvování v roce 1981 začal pracovat jako projektant, později pak v ČKD Dukla v technické a vedoucí funkci. V oblasti leasingu působí od roku 1993, kdy nastoupil do leasingové společnosti Corfina, kde postupně zastával různé odborné a vedoucí pozice. V roce 1995 se podílel na založení společnosti OB Leasing v ČR a v SR (dnes ČSOB Leasing). V ČSOB Leasing ČR dodnes působí jako předseda představenstva a generální ředitel. Hovoří anglicky, je rozvedený, má dvě děti.

Petr Jeníček se narodil 31. 8. 1970. Vystudoval obor informační technologie a podnikové řízení na fakultě řízení VŠE v Praze. Do ČSOB Leasing nastoupil v roce 2002 na pozici Manažera útvaru řízení aktiv a pasiv a jeho předchozí praxe kombinovala práci v poradenské společnosti Ernst & Young v oblastech manažerského poradenství a podnikových financích, kde působil od roku 1998 až do svého nástupu do ČSOB Leasing a práci na finančních trzích (PPF Investiční společnost, Komero, Expandia investiční společnost). Petr Jeníček je dnes místopředsedou představenstva společnosti a současně působí na pozici výkonného ředitele pro finanční řízení, do které byl jmenován v lednu roku 2003. Hovoří anglicky, je ženatý a má dvě děti.

Radan Šantora se narodil 7. 4. 1958. Je absolventem VŠE, obor vnitřní obchod. Doposud zastával významné pozice v nadnárodních firmách Procter&Gamble, Kraft Foods a to především v oblasti managementu a řízení obchodních sítí. Naposledy působil ve finanční skupině GE Money, kde zastával různé manažerské pozice  – obchodní ředitel GE Money Auto a obchodní ředitel hypotečních úvěrů GE Money Bank. Absolvoval stáže v Anglii a Irsku a účastnil se mezinárodních odborných konferencí ve Spojených Státech a Velké Británii. V ČSOB Leasing působí ve funkci výkonného ředitele pro obchod a od 1. 7. 2007 je členem představenstva. Hovoří anglicky, je ženatý a má dvě děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).