Hlavní navigace

Polovina českých dětí není v době úrazu pojištěna, Česká pojišťovna proto přichází s novým úrazovým pojištěním

Podle průzkumu, který u dětí školního věku provedla Česká pojišťovna, je v době, kdy utrpí první úraz, pojištěna pouze polovina z nich. V případě druhého úrazu jsou to stále jen necelé tři čtvrtiny.

Sdílet

Nyní se může situace změnit, neboť od pondělí Česká pojišťovna nabízí variabilní úrazové pojištění, které je vhodnou ochranou jak pro dětského, tak dospělého klienta. Při optimální kombinaci jednotlivých rizik lze na něm výrazně ušetřit, nebo dokonce mít některé z nich zcela zdarma.

Lidé dnes mají možnost výběru ze šesti pojištění, z nichž dvě jsou úplnými novinkami v portfoliu České pojišťovny. Jde o pojištění trvalé invalidity následkem úrazu a velice levné pojištění smrti úrazem v motorovém vozidle, jehož cena začíná už na 2 Kč měsíčně při pojistné částce 100 000 Kč. Přičemž je lhostejné, zda pojištěný bude řidičem nebo spolujezdcem. Další změnou je zvýšení pojistného plnění u trvalých následků a drobných úrazů. Například u doby nezbytného léčení úrazu umí ČP nově garantovat výši pojistného plnění, které může dosahovat až 4000 Kč za každý den léčby.

„U trvalých následků, jejichž hlášení v našich statistikách přibývají, jsme nově zavedli pětinásobnou progresi, takže díky tomuto plnění můžeme zraněnému i při výpadku mzdy zajistit jeho běžnou životní úroveň,“ říká produktová manažerka České pojišťovny Martina Vaněčková. Vzhledem k tomu, že nejčastějšími pacienty jsou muži ve věku mezi 40 – 48 lety, tedy živitelé rodin, je pro ně nespornou výhodou i zrychlená likvidace. „Pojistné plnění mohou dostat již v době, kdy léčba probíhá, nikoliv až po jejím ukončení,“ doplňuje M. Vaněčková.

Česká pojišťovna požádala koncem srpna Ministerstvo zdravotnictví ČR o licenci na provozování zdravotní pojišťovny. Chce tak rozšířit svoji produktovou nabídku a zajistit klientům i jejich rodinám pohodlnou a efektivní správu všech pojistek pod jednou střechou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).