Hlavní navigace

Policie dopadla lupiče pražských bank

Policii ČR se podařilo minulý týden zadržet dva slovensky hovořící pachatele, kteří mají na svědomí několik loupežných přepadení finančních ústavů po celé Praze. Jednou z přepadených bank byla i Česká spořitelna v Praze 6. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.

Sdílet

Díky úzké spolupráci s Českou spořitelnou a ostatními bankami se Policii podařilo odhalit pachatele série loupežných přepadení a zamezit tak pokračování v této trestné činnosti. V oblasti bezpečnosti poboček České spořitelny hraje významnou roli duchapřítomnost a profesionální přístup zaměstnanců České spořitelny, posílení bezpečnostních opatření, zdokonalení bezpečnostní techniky a úzká spolupráce s Policií ČR. Česká spořitelna loni zaznamenala 43 pokusů nebo dokonaných přepadení. Většina lupičů byla přitom neúspěšná, a to díky pohotovosti a obezřetnosti zaměstnanců.

Oceňujeme práci Policie, která je v poslední době stále úspěšnější při odhalování loupežných přepadení a dopadení pachatelů. Přestože pokusy o přepadení neustávají, rozsáhlá bezpečnostní opatření České spořitelny jsou účinná a tuto oblast bude banka dále posilovat. Česká spořitelna bude zároveň nadále Policii poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů. Banka věří, že se brzy podaří zvrátit trend přepadání poboček.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).