Policie dopadla lupiče pražských bank

Policii ČR se podařilo minulý týden zadržet dva slovensky hovořící pachatele, kteří mají na svědomí několik loupežných přepadení finančních ústavů po celé Praze. Jednou z přepadených bank byla i Česká spořitelna v Praze 6. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.

Díky úzké spolupráci s Českou spořitelnou a ostatními bankami se Policii podařilo odhalit pachatele série loupežných přepadení a zamezit tak pokračování v této trestné činnosti. V oblasti bezpečnosti poboček České spořitelny hraje významnou roli duchapřítomnost a profesionální přístup zaměstnanců České spořitelny, posílení bezpečnostních opatření, zdokonalení bezpečnostní techniky a úzká spolupráce s Policií ČR. Česká spořitelna loni zaznamenala 43 pokusů nebo dokonaných přepadení. Většina lupičů byla přitom neúspěšná, a to díky pohotovosti a obezřetnosti zaměstnanců.

Oceňujeme práci Policie, která je v poslední době stále úspěšnější při odhalování loupežných přepadení a dopadení pachatelů. Přestože pokusy o přepadení neustávají, rozsáhlá bezpečnostní opatření České spořitelny jsou účinná a tuto oblast bude banka dále posilovat. Česká spořitelna bude zároveň nadále Policii poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů. Banka věří, že se brzy podaří zvrátit trend přepadání poboček.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.