Hlavní navigace

POJIŠŤOVNA ČS PŘEDSTAVUJE NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Sdílet

Pojišťovna České spořitelny osloví v nejbližší době čtyři vybrané pojišťovny s nabídkou strategické spolupráce a případného prodeje neživotní části podniku. Pro zajištění nabídkového řízení je připraveno due diligence pro potencionální zájemce. Due diligence je zabezpečeno ve spolupráci s renomovanými poradenskými firmami a slouží zájemcům k analýze a přípravě cenových nabídek. Předpokládáme, že vlastní due diligence bude probíhat v průběhu prázdnin letošního roku. Předložené nabídky následně posoudí nejvyšší statutární orgány akcionářů. Předpokládáme, že vlastní výběrové řízení bude ukončeno na počátku září letošního roku.

Pojišťovna České spořitelny, a. s.

Pojišťovna České spořitelny, a.s. je čtvrtým největším pojišťovacím ústavem v České republice s tržním podílem 6,33 %. Za loňský rok dosáhla společnost čistého zisku ve výši 177,5 mil. Kč na jehož tvorbě se významně podílelo předepsané pojistné ve výši 6,28 mld. Kč.

Akcionáři společnosti Pojišťovna Česká spořitelna, a.s. jsou Česká spořitelna, a.s. (55,2 %) a Sparkassen Versicherung AG (44,8 %). Pojišťovna ČS je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).