Hlavní navigace

Česká pojišťovna přichází se speciální nabídkou pro motoristy - pojištěním pracovní neschopnosti a hospitalizace

Česká pojišťovna ZDRAVÍ po úspěšné letní pilotní kampani začíná nabízet nové Pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace při dopravních nehodách. V těchto dnech jsou korespondenční metodou oslovováni řidiči, kteří mají sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla nebo havarijní pojištění u České pojišťovny, pojištění je dostupné i jako další produkt ČP po internetu.

Sdílet

Počty dopravních nehod a zraněných na našich silnicích jsou na evropské poměry neobvykle vysoké a také průměrná délka léčení úrazů způsobených dopravními nehodami se prodlužuje, v mnoha případech dosahuje řady týdnů, dokonce i měsíců. Dlouhodobou pracovní neschopností nebo hospitalizací je tak ohrožen každý účastník silničního provozu – řidiči, spolujezdci, cyklisté či chodci.

Česká pojišťovna ZDRAVÍ proto připravila speciální produkt Pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace při dopravních nehodách. „Klientovi, který utrpěl zranění při dopravní nehodě, bude v případě jeho hospitalizace anebo pracovní neschopnosti způsobené léčením následků úrazu vyplacena sjednaná pojistná částka. Pojištěný obdrží 500 Kč denně při hospitalizaci hned od 1. dne pobytu v nemocnici a při pracovní neschopnosti od 29. dne jejího trvání. Tyto částky budou vypláceny až po dobu jednoho roku. Celkem mohou získat zranění až 1000 Kč denně, a to vše za pojistné, které nedosahuje ani ceny běžného umytí vozidla,“ osvětluje podmínky pojištění vedoucí oddělení produktového managementu Martin Stehlík. Díky této sumě mohou nahradit výpadek ve svých příjmech a hradit náklady související se svojí léčbou.

Při sjednání pojištění se nezjišťuje zdravotní stav klienta, neuplatňuje se čekací doba, pojistné je pro všechny stejné bez ohledu na věk, pohlaví či region a navíc se pojištění hospitalizace bez navýšení pojistného vztahuje i na všechny spolujezdce pojištěného, pokud by k dopravní nehodě došlo ve vozidle pojištěném u České pojišťovny.

Pro klienta je podstatnou informací také to, že je pojištěn pro případ dopravní nehody nejen jako řidič, ale zároveň jako spolucestující, chodec nebo cyklista a dopravní nehoda se nemusí stát pouze v ČR, ale kdekoli na území Evropy (vyjma Běloruska, Ruska, Ukrajiny a Moldavska). V tomto případě je klientovi vyplácena sjednaná částka za pracovní neschopnost vystavenou lékařem v ČR a za hospitalizaci, která pokračuje na území ČR.

Příklad:

Při dopravní nehodě utrpěl manželský pár vážná zranění. Úraz řidiče si vyžádal třicetidenní hospitalizaci, celková doba jeho pracovní neschopnosti dosáhla 120 dnů. Jeho manželka utrpěla lehký otřes mozku a poranění vnitřních orgánů a byla hospitalizována po dobu 20 dnů.

Řidiči bylo vyplaceno za každý den hospitalizace 500 Kč a od 29. dne trvání jeho pracovní neschopnosti dalších 500 Kč denně. Protože svůj vůz pojistil u České pojišťovny, byla stejná částka zároveň hrazena i jeho spolujezdkyni, a to za každý den její hospitalizace. Oba tak celkem obdrželi 70 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).