Hlavní navigace

Pojištění platebních karet ČSOB proti zneužití zvolila široká veřejnost Nejoblíbenějším finančním produktem roku 2003

Sdílet

U příležitosti 2. ročníku veletrhu investičních příležitostí PENÍZE jeho pořadatelé umožnili široké veřejnosti v rámci prestižního ocenění Zlatá koruna se vyjádřit se podle svých zkušeností k jednotlivým finančním službám prostřednictvím hlasování na internetu. Vítězným finalistou se stal produkt Skupiny ČSOB – Pojištění platebních karet proti jejich zneužití v důsledku ztráty nebo krádeže, který získal titul „Nejoblíbenější finanční produkt roku 2003“.

„Jsme velice potěšení, že náš produkt pojištění platebních karet proti jejich zneužití získal nejvyšší ocenění v hlasování veřejnosti. Potvrzuje to správnost našeho rozhodnutí rozvíjet koncept bankopojišťění po vzoru naší mateřské společnosti KBC Bank and Insurance Holding. Na pobočkách ČSOB si už dnes mohou klienti sjednat i další pojišťovací produkty např. pojištění léčebných výloh, příp. připojištění (úrazy, odpovědnosti, ztráty zavazadel atd.) při cestách do zahraničí a zejména životní pojištění, které je v Belgii považováno za jeden z nejběžnějších a nejpopulárnějších investičních nástrojů, spojených s daňovým zvýhodněním.“, uvedl k ocenění Patrick Van Loij, ředitel řízení segmentů drobná klientela, malé a střední podniky.

ČSOB od července roku 2002 nabízí svým klientům ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou celosvětové pojištění platebních karet proti jejich zneužití v důsledku ztráty nebo krádeže. Pojištěny jsou škody vzniklé v průběhu 24 hodin před telefonickým nahlášením ztráty nebo krádeže karty a v období, které končí v okamžiku, kdy ČSOB převezme odpovědnost za případné další podvodné transakce, tj. v 0:00 hod. dne následujícího po dni oznámení ztráty či krádeže karty.
Pojištění se vztahuje na všechny transakce bez použití kódu PIN. U mezinárodních embosovaných platebních karet lze do pojištění zahrnout poplatek za ohlášení jejich ztráty nebo odcizení.

Pojistné částky jsou rozděleny do tří pojistných limitů, a to 15.000,– Kč, 50.000,– Kč a 85.000,– Kč. Spoluúčast klienta činí 10% ze skutečné škody, minimálně 300,– Kč, maximálně 5.000,– Kč.

Pojištění lze volitelně sjednat ke všem platebním kartám s výjimkou karet Maestro, neboť použití platební karty Maestro je od 1. 1. 2002 povinně spojeno se zadáváním PIN, a to i na obchodních místech. Ztráta nebo odcizení karty se nahlašuje prostřednictvím Call centra ČSOB na telefonním čísle 495 800 111 (+420–49–5800111). Telefonické ohlášení musí být následně potvrzeno písemně. V případě odcizení platební karty je třeba, aby klient nahlásil ztrátu policii a předložil kopii protokolu. V případě ztráty karty a jejího zneužití je rovněž nutné, aby klient spolupracoval s policií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).