Hlavní navigace

Podnikatelské úvěry KB do 3 nebo 5 dní!

Sdílet

Praha, 14. května 2003 – Komerční banka uvádí na trh nový úvěrový produkt pro podnikatele a malé firmy – Profi úvěr. Výhodou tohoto úvěru je výrazně zkrácená doba schvalovacího procesu, a to maximálně na tři dny v případě úvěru do jednoho milionu korun a na pět dní pro úvěry do čtyř milionů.

„Při konstrukci parametrů Profi úvěru jsme přihlédli k faktům, na které si podnikatelé při úvěrování nejčastěji stěžují. Jedná se především o dlouhé trvání schvalovacího procesu, které jsme nyní zkrátili na minimum,“ uvedl náměstek ředitele pro marketing Petr Slabý. „Dále si podnikatelé stěžují na administrativní náročnost celého procesu. Z tohoto důvodu jsme výrazně zredukovali počet požadovaných dokumentů,“ dodal Slabý.

Konkurenční výhodou úvěru je rovněž jejich nízká úroková sazba, která se v současné době pohybuje od 5,3 % p.a.

Významně snížena je oproti standardním úvěrům i výše minimálního poplatku za vyřízení žádosti, a to o 4. 500 Kč ( nyní 0,3 % min. 500 Kč, max. 30.000 Kč). O 4.000 Kč je snížen i poplatek za realizaci úvěru (nyní 0,6 %, min. 1.000 Kč).

Účelem úvěru může být profinancování oběžných prostředků, například pohledávek do lhůty splatnosti a zásob, investic nebo provozních potřeb, jako jsou např. náklady vynaložené na opravy a udržování.

Profi úvěr může být poskytnut jako krátkodobý, s dobou splatnosti do jednoho roku, nebo střednědobý, s dobou splatnosti až pět let.

Profi úvěr musí být vždy zajištěn krycí blankosměnkou (dle individuálních podmínek s avalem nebo bez avalu). Úvěr od 1 do 4 miliónů se kromě toho dále zajišťuje standardními zajišťovacími prostředky.

Komerční banka je nejvíce využívanou bankou podnikateli a malými firmami. V současné době obsluhuje KB zhruba 278 tis. klientů z řad podnikatelů a malých firem, z toho je 29% právnických osob a 71% fyzických osob – podnikatelů. .

Markéta Dvořáčková
divize Komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).