Hlavní navigace

Podnikatelské úvěry Poštovní spořitelny jsou nejpopulárnější v Praze a na severní Moravě

Úvěry Poštovní spořitelny pro podnikatele se těší stále větší oblibě. Jejich objem k září narostl oproti minulému roku téměř o čtvrtinu. Klienti přitom oceňují hlavně výhodné podmínky poskytnutí.

Sdílet

Výsledky do září tohoto roku jsou vynikající. Narostl objem úvěrů, stejně jako jejich počet, který se zvýšil o jedenáct procent, zhodnotil úspěšná čísla manažer segmentu malých a středních podnikatelů Tomáš Basista. Nejčastěji využívají nabídky půjček podnikatelé v Praze, kde Finanční centra PS evidují celou pětinu z objemu všech poskytnutých SME úvěrů.

Ani ostatní kraje ovšem nezůstaly pozadu, v počtu klientů se Praze blíží například Moravskoslezský či Západočeský kraj, kde je dokonce největší zájem o povolené přečerpání účtu v celé ČR.

Více než polovinu peněz si podnikatelé od PS půjčili přes splátkové komerční úvěry, jejichž počet i objem je překvapivě nejvyšší v Moravskoslezském kraji. Naši zákazníci ale nejčastěji volí povolené přečerpání účtu nebo kreditní kartu. Tyto možnosti tvoří dvě třetiny z celkového počtu poskytnutých SME úvěrů. Podnikatelé je využívají především ke každodennímu nakupování a řešení dočasného nedostatku peněz, vysvětluje Basista.

Poštovní spořitelna nabízí hned několik nabídek čerpání peněz, kterých mohou podnikatelé využít. Malý podnikatelský úvěr nabízí půjčku až 500 000 korun s maximální dobou splatnosti 5 let, a to bez prokazování účelu. K čerpání větší částky je vhodný Malý investiční úvěr, s kterým může klient získat až 8 milionů korun s dobou splatnosti až 15 let. Možnost kdykoli a okamžitě si půjčit pak nabízí povolené přečerpání na podnikatelském účtu Postkonto, a to až do výše 5 milionů korun. Klienti navíc mohou využít také nabídky kreditních karet.

Dlouhodobým cílem Poštovní spořitelny je stát se hlavní bankou nejen pro občany, ale také živnostníky a podnikatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).