Hlavní navigace

Podnikatelem roku 2006 Moravskoslezského kraje je Pavel Juříček ze společnosti BRANO GROUP

Ostrava, 6. února 2007 – Pavel Juříček, generální ředitel společnosti BRANO GROUP, a. s., si dnes z rukou Pavla Drobila, náměstka pro ekonomický rozvoj Moravskoslezského kraje a Richarda Singera, zástupce společnosti Ernst & Young převzal trofej Podnikatel roku 2006 Moravskoslezského kraje. Soutěž Podnikatel roku 2006 v Moravskoslezském kraji vyhlásila společnost Ernst & Young ve spolupráci s hejtmanem kraje Evženem Tošenovským. O vítězství Pavla Juříčka rozhodla nezávislá porota.

Sdílet

„Tato soutěž zviditelňuje vynikající podnikatele, kteří jsou hnacím motorem pozitivních změn ve společnosti, přičemž jejich působení právě na regionální úrovni je pro ekonomiku klíčové. Doufáme, že touto iniciativou dále podpoříme rozvoj podnikatelské sféry v České republice,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

„Úspěšné podniky a podnikatelé mohou být inspirací pro další. Ocenění jistě pomůže zviditelnit ty, kteří podnikají s úspěchem a přitom si také zakládají na čestnosti a poctivosti,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. Cenu krajskému vítězi předal jeho náměstek pro ekonomický rozvoj Pavel Drobil.

Současný generální ředitel společnosti BRANO GROUP, Pavel Juříček, pracoval v různých pozicích v Branu už od roku 1982. Původně se vyučil v oboru frézař, posléze absolvoval fakultu strojní na Vysokém učení technickém v Brně a získal doktorát z ekonomických věd, které studoval částečně v Rotterdamu, ve Vídni a v Ostravě. Od roku 1995 stojí v čele BRANO GROUP, a.s., které nyní zaměstnává 2400 lidí. Během svého působení zvedl roční obrat firmy z 420 mil. na dnešních více než 4 miliardy korun. Mezi zákazníky skupiny BRANO GROUP, která zahrnuje osm firem zaměřených především na výrobu automobilových komponentů, dnes patří všichni velcí automobiloví výrobci. Pavel Juříček zastává také funkci viceprezidenta Sdružení automobilového průmyslu, je členem představenstva Hospodářské komory České republiky a předsedou představenstva Krajské hospodářské komory Liberec.

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2006 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky, US Business School Prague a Czech Venture Capital Association.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).