Hlavní navigace

Podnikatelé začínají využívat elektronický podpis

Měsíčně v průměru o 550 uživatelů se zvyšuje počet klientů využívajících inovovanou službu ČSOB BusinessBanking 24, která je určena zejména pro podnikatele a firmy k obsluze podnikových financí. Zájem o tuto službu byl ze strany ČSOB podpořen vydáním kvalifikovaného certifikátu, který má využití jako elektronický podpis i mimo samotnou banku. Podnikatel nebo firma tak může jeho prostřednictvím komunikovat nejen s bankou, ale v současnosti také elektronickou cestou podávat přiznání k DPH, silniční dani nebo dani z nemovitostí na finanční úřady, odvádět zdravotní pojištění nebo třeba obchodovat na kapitálových trzích.

Sdílet

ČSOB tak rozšířila schopnosti svého elektronického bankovnictví a potvrdila svou přední pozici na tomto poli v České republice. Zařazením kvalifikovaného certifikátu do nabídky BusinessBankingu jsme chtěli zvýšit nejen jedinečnou bezpečnost této služby, ale také podpořit další rozšíření elektronického podpisu do praxe, řekl ředitel komunikace ČSOB Milan Tománek. Spolu s dalšími zajímavými funkčnostmi tohoto produktu, jakými je možnost svolení k inkasu, možnost práce v on-line i off-line režimu, přístup z kteréhokoliv PC, možnost komunikace ve více jazycích nebo třeba servisní podpora specializovanou firmou, tak podle Tománka vše tvoří kompaktní celek, který je na trhu v podstatě ojedinělý.

Novou verzi ČSOB BusinessBankingu 24 představila banka letos v září a každý měsíc zaznamenává vyšší zájem o jeho využívání. ČSOB BusinessBanking 24 je moderní služba internetového bankovnictví, která využívá nejvyšší standardy zabezpečení. Veškeré finanční transakce musí být opatřeny digitálním podpisem osob, které jsou oprávněny dané operace podepisovat a odesílat do banky nebo státní instituce. Certifikát elektronického podpisu je uložen na nejbezpečnějším médiu – čipové kartě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).