Hlavní navigace

Inovativní podnikatelé si mezi sebe rozdělí jednu a třičtvrtě miliardy korun

Praha, 29. července 2008: CzechInvest ukončil hodnocení projektů, které budou podpořeny z první výzvy programu Inovace – Inovační projekt. Žádosti o dotace mohli podnikatelé podávat od začátku června do konce září loňského roku. Program je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), jehož správcem je Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a příjemcem žádostí je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Znovu mohou podnikatelé posílat své žádosti do tohoto programu od poloviny letošního července.

Sdílet

V první výzvě programu Inovace – Inovační projekt, která byla určena malým a středním podnikům, obdržela agentura CzechInvest 209 plných žádostí o dotaci v souhrnné hodnotě 3,4 miliardy korun. Z nich hodnotitelské komise vybraly 105 projektů, mezi něž bude rozděleno zhruba 1,74 miliardy ko­run.

„Na finanční podporu z programu Inovace – Inovační projekt mohou dosáhnout pouze podniky, které vytvářejí inovované produkty nebo zavádějí inovovaný výrobní proces,“ uvádí Jiří Nykodým, náměstek generální ředitelky agentury CzechInvest. „Díky dotacím určeným na realizaci vybraných projektů je podporován růst inovačního potenciálu podnikatelského sektoru, čímž se zároveň zvyšuje jeho konkurenceschopnost v Evropě i ve světě,“ dodává Nykodým.

CZECHINVEST PŘIJÍMÁ ŽÁDOSTI O DOTACE V RÁMCI DRUHÉ VÝZVY

Od 15. července do 30. září tohoto roku (do 18:00) mohou zájemci posílat registrační žádosti v rámci druhé výzvy programu Inovace – Inovační projekt. Tentokrát si mezi sebe úspěšné projekty rozdělí dvě miliardy korun.

Druhá výzva programu Inovace – Inovační projekt, která byla zveřejněna 1. května 2008, je určena pro malé, střední a nově také velké podniky. Podpořeny budou inovační projekty zaměřené na zvýšení technických a užitných hodnot výrobků, technologií a služeb, či projekty zvyšující efektivnost procesů výroby a poskytování služeb. Malé a střední podniky mohou v rámci druhé výzvy požádat o podporu na zavedení nových organizačních metod nebo prodejních kanálů. Firmy si mohou v rámci programu pořídit zejména moderní stroje, zařízení, know-how a licence nutné k realizaci inovačních projektů.

Aktuální informace o všech programech administrovaných agenturou CzechInvest jsou dostupné na internetové stránce www.czechinvest.org. V případě dotazů mohou žadatelé kontaktovat zelenou informační linku o programech podpory podnikání 800 800 777, která je jim zdarma k dispozici každý všední den od 9 do 13 hodin. Své podnikatelské záměry a dotazy týkající se aplikace eAccount mohou zájemci o dotaci osobně či telefonicky konzultovat ve 13 regionálních kancelářích agentury CzechInvest, a to každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Regionální kanceláře jsou umístěny ve všech krajských městech, seznam je možné stáhnout na http://www.czechinvest.org/…ni-kancelare.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).