Hlavní navigace

Podílový fond Sporotrend připsal v loňském roce 160 % – s náskokem se stal světovou jedničkou mezi fondy zaměřenými na tzv. emerging markets

[Tisková zpráva] Celosvětově nejúspěšnějším podílovým fondem zaměřeným na země střední a východní Evropy, Turecka a státy bývalého sovětského impéria se stal Sporotrend, podílový fond Investiční společností České spořitelny.

Sdílet

V loňském roce dokázal vklady podílníků zhodnotit o více než 160 %. S přehledem porazil další fondy – druhý v pořadí dosáhl zhodnocení „jen“ 135 %. Vyplývá to z analýzy prestižní společnosti Lipper, jež se specializuje na informace o investování a která je součástí agentury Thompson Reuters.

„Za úspěchem stojí především neústupnost a pevné nervy. Mnoho investorů v průběhu roku své pozice zavíralo. My jsme ani v době nejhlubšího propadu nepolevili a vydrželi, neboť jsme vsadili na vlastní analýzy, ze kterých vyplývalo, že námi preferované společnosti mají vyšší vnitřní hodnotu, než odpovídalo jejich ohodnocení na burzách. Nakonec z toho byl rekordní výsledek,“ říká Martin Burda, generální ředitel Investiční společnosti České spořitelny.

ČS_Sporofond

Pokud zájemce koupil na začátku roku 2009 podílové listy fondu Sporotrend za 10 tisíc korun, na konci roku měl na účtu 26 tisíc korun. Takové zhodnocení je prakticky nesrovnatelné s jakýmikoliv jinými možnostmi investic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).