Hlavní navigace

Otevřený podílový fond Sporoinvest dlouhodobě očekává kladný výnos

Fond Sporoinvest, který patří k největším fondům tohoto typu v České republice, je z dlouhodobého hlediska zdravý a vedený konzervativně. V ročním horizontu očekává Investiční společnost České spořitelny kladný výnos.

Sdílet

Fond peněžního trhu má roční investiční horizont a současná kreditní krize vedla pouze k dočasnému snížení historické výkonnosti fondu. V ročním horizontu přesto očekáváme stále kladný výnos, uvedl Radek Urban, generální ředitel Investiční společnosti České spořitelny. S ohledem na současnou situaci na finančních trzích nedoporučuji uvažovat o výkonnosti fondu pouze v měsíčním horizontu, dodal Radek Urban.

V současné době se na fondu částečně podepsala nervozita na kapitálových trzích, neboť portfolio Sporoinvestu bylo v omezené míře vystaveno vůči bankovnímu riziku. To se přirozeně projevilo i v poklesu kurzu fondu. Fond má však výrazně diverzifikované portfolio, a proto očekáváme, že po uklidnění situace na kapitálových trzích se jeho hodnota opět vrátí do normálu. Současné ocenění portfolia fondu odpovídá aktuálnímu tržnímu ocenění, které se zobrazuje v současné ceně podílového listu. Další skokové snížení ceny podílového listu je tedy nepravděpodobné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).