Hlavní navigace

Počet škod klientů ČP stoupnul o další stovky

P r a h a (11. června 2004) – Česká pojišťovna odhaduje, že středeční a čtvrteční živly způsobily škodu více než 50 milionů korun u přibližně 1500 klientů. Největší počet škod očekává ČP na jižní a severní Moravě. Posílené týmy pracovníků, kteří se pohybují v terénu, budou pracovat i o víkendu.

Sdílet

Včerejší deště způsobily nejvíce škod ve východních Čechách, zejména v Ledči nad Sázavou, odkud ČP hlásí několik desítek pojistných událostí. Na místě je otevřeno jednatelství České pojišťovny. Menší počet škod utrpěli klienti ČP rovněž ve středních a jižních Čechách.

Na jižní Moravě jde o 750 škod, z toho nejvíce na Kyjovsku (300) a Zlínsku (250). Zatímco na Kyjovsku škodilo nejvíce krupobití a blesky, na Zlínsku to byla vichřice a přívalové deště. Několik desítek škod utrpěli klienti ČP na Blanensku, Prostějovsku a Vyškovsku. Nejvíce automobilů bylo poškozeno kroupami v okrese Hodonín.

Severní Morava hlásí 560 škod. V oblasti Olomouce a Litovle jde přibližně o 460 pojistných událostí. Převážně se jedná o škody způsobené vichřicí a blesky, časté je silné poškození střešních konstrukcí na budovách. Automobily jsou poškozeny kroupami a padajícími stromy. 100 škod hlásí Přerovsko.

Ve všech postižených regionech se pohybují pracovníci České pojišťovny, kteří dokumentují škody. Desítky jich budou pracovat rovněž o víkendu. Do postižených regionů byli vysláni i pracovníci z oblastí, kterým se živelní škody vyhnuly.

Klienti ČP, kterým rozmary počasí z uplynulých dnů způsobily škodu, nemusí nikam chodit nebo jezdit. Stačí, když zavolají na číslo 844 114 114, kde svoji pojistnou událost nahlásí operátorům. Pak k nim přednostně přijede mobilní technik, který vše sepíše a nafotí tak, aby ji likvidátor mohl co nejrychleji škodu zlikvidovat. U nejzávažnějších případů lze také požádat o vyplacení zálohy na pojistné plnění.

Likvidaci urychlí správný postup pojištěného – nahlášení pojistné události doplněné seznamem poškozených nebo zničených věcí a v nejlepším případě také fotodokumentací. Poškozené věci by měli dát lidé stranou, nikoliv je však vyhodit. V žádném případě jim ale pojišťovna nebrání v úklidu. Nemusí tedy čekat na příchod pracovníka pojišťovny.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem dosahujícím 39 procent. Spravuje 14,5 milionu pojistných smluv. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 85 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).