Cílem rekonstrukce jedné z našich nejkrásnějších poboček bylo především funkční, estetické a technické zhodnocení historické budovy tak, aby se vyrovnala požadavkům na moderní obsluhu klientů. Prioritou se však stal respekt k původní architektuře této kulturní památky,
řekl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.
Při rekonstrukci dbala Česká spořitelna na to, aby uspořádání prostor co nejlépe vyhovovalo potřebám současných klientů. Proto klienti najdou hotovostní i bezhotovostní přepážky hned v přízemí. První, druhé a třetí patro bylo nově vyhrazeno privátním a firemním poradcům, klientům Komerčního a Developerského centra a také Expat centru pro zahraniční klientelu. Další patra slouží jako zázemí zaměstnanců. Příjemné a moderní prostředí banky je doplněno službami tradiční kavárny, která byla opětovně otevřena v prvním patře budovy a kromě zaměstnanců a klientů bude sloužit i široké veřejnosti. Zároveň zde vznikly dva multifunkční konferenční sály.
Rekonstrukci pobočky v Rytířské Česká spořitelna zahájila v roce 2004 pod vedením architekty Gabriely Kaprálové. Začalo se opravou střechy a světlíků, pak následovala obnova kamenného pláště budovy z hořického pískovce. Dále byly provedeny repase historických oken a zámečnických prvků. Zajištěna byla také sanace vlhkého obvodového zdiva v suterénu, které bylo zasaženo povodní v roce 2002. Krása a důstojnost neorenesančního paláce je zvýrazněna jemným nasvícením lineárním xenonovým světlem.
Historická budova vznikla koncem 19. století a původně patřila Městské spořitelně pražské. Budovu tehdy navrhli architekti Antonín Wiehl a Osvald Polívka, na výzdobě se podíleli František Ženíšek, K. V. Mašek, Bohuslav Schnirch, Stanislav Sucharda, Mikoláš Aleš a mnozí další.