Hlavní navigace

Po Silvestru a Novém roce klienti České pojišťovně hlásili hlavně vodovodní škody, požáry a dopravní nehody

Během včerejška přijali operátoři Klientského servisu České pojišťovny téměř 400 hlášení silvestrovských a novoročních pojistných událostí.

Sdílet

Nejvíce jich bylo již tradičně z dopravních nehod – ze Silvestra jich je zaregistrováno 158, z prvního lednového dne pak zatím 109. Nejčastějšími nehodami byly střety dvou vozidel, ale častěji než v kterékoliv jiné dny byly příčinou náraz a následný pád vozidla či náraz do stromu, stožáru a jiných předmětů, což je přičítáno zejména náledí na mnoha místech republiky a v několika případech i alkoholovému opojení. Bohužel v pěti případech těchto svátečních nehod byl účastníkem nehody chodec. Za poslední den loňského a první letošního roku se 12 řidičů potýkalo se zloději a 10 s vandaly. Kupodivu většina z nich, zřejmě amatérských odpalovačů pyrotechniky, nezůstala anonymní a ke svému činu se doznala.

Ušetřen nebyl ani movitý a nemovitý majetek – nejčastěji, ve více než 30 případech, byly oslavy doprovázeny újmami z poškozených vodovodních potrubí a zařízení, v 19 případech ničil požár, v 18 vandalové a v 15 zloději. O tom, že jejich drzost nezná mezí, by mohl vyprávět majitel domu v severních Čechách, který v klidu v obývacím pokoji sledoval silvestrovský program v televizi, zatímco mu zloděj odcizil z domu svody a žlaby.

Pokud jde o srovnání se stejnými dny před rokem, letos bylo škod zhruba o padesátku více. Z dopravních nehod motoristé v první pracovní den roku 2007 nahlásili 201 událostí, z pojištění majetku 147. A to ještě třetinu loňských majetkový škod zapříčinily lokální novoroční vichřice.

Silvestrovské i novoroční škody budou zaplňovat statistiky ještě několik týdnů a možná i měsíců, například předloňskou silvestrovskou dopravní nehodu hlásil její aktér teprve loni na Mikuláše. Již dnes však jsou některé sváteční škody prohlédnuty, spočítány a připraveny k proplacení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).