Hlavní navigace

Po Emmě už lidé oznámili České pojišťovně škody za 400 milionů korun

Necelý týden po ničivé vichřici Emma už Česká pojišťovna zaplatila dvěma tisícům klientů škody z tohoto silného větru. Stovky dalších jí však i nadále nahlašují nové případy, takže v pátek odpoledne jich ČP evidovala 13 602 za 400 milionů korun.

Sdílet

Následky Emmy oznámilo ČP také přes 1800 společností a bezmála 300 majitelů motorových vozidel. Podle operátorů Klientského servisu České pojišťovny napáchal víkendový vichr největší škody lidem na Hodonínsku, Kolínsku, Královéhradecku, Pardubicku, v Praze a na Českobudějovicku.

Po celé republice se Emma podepsala na stovkách spadaných střech. Na Českobrodsku eviduje ČP ohnuté a spadlé sloupy vysokého napětí, ve středních Čechách odvál vítr i několik skleníků, na Moravě popadalo velké množství stodol zemědělcům.

„Stejně jako v případě loňského Kyrillu, očekáváme, že po víkendu nám budou v pondělí nahlašovat nové pojistné události především majitelé chat a chalup, kteří se v sobotu a neděli vydají svoji nemovitost zkontrolovat,“ odhaduje vývoj příštích dní ředitel odboru likvidace neživotního pojištění České pojišťovny Radim Nekov.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).