Zatímco standardní likvidace jednotlivých případů pokračuje bez problémů, v současnosti se detektivové ČPS zabývají v Tatrách také jedním pojistným podvodem. Pokusil se o něj obyvatel slovenských velehor, který chtěl pod záminkou ničivé vichřice získat od pojišťovny peníze na opravu střechy. Po porovnání fotodokumentace, kterou tento klient poskytl, však pracovníci ČPS dospěli k závěru, že střecha musela být opravena již dávno před přírodní katastrofou. Snímky totiž kromě samotného objektu zachycují také zelenou vegetaci a lidé jsou na nich oblečeni v podzimních šatech, tričkách a krátkých kalhotách. Rekonstrukce zkrátka proběhla o pár měsíců dřív a vichřice měla majitelům domu přivát finanční injekci, se kterou původně nepočítali. Pokus jim však nevyšel a ačkoliv byla jejich střecha téměř rovná, oni se začali pohybovat na šikmé ploše, neboť pojistný podvod je na Slovensku také trestným činem.
Likvidace následků živelné katastrofy v Tatrách proběhla bez problémů a rychle,
uvedl generální ředitel České pojišťovny – Slovensko Antonín Nekvinda. „Česká pojišťovna Slovensko využívala při této likvidaci i zkušenosti ze záplav v ČR v letech 1997 a 2002, kde vypomáhali i slovenští likvidátoři a celý proces také urychlilo elektronické zpracování dokumentů.“
Celkové škody z listopadové vichřice odhaduje slovenská vláda na 7,8 mld. Sk, většina škod však nebyla pojištěna.
Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.
Václav Bálek
tiskový mluvčí ČP